Dekoracja wnęk okiennych: rolety rzymskie w miejsce firanek oraz zasłon

przez | 5 października 2022
Nowe upiększenie okien to znakomity sposób na przemianę wnętrza. Sugerujemy rolety rzymskie. Taka dekoracja wnęki okiennej jest piękna oraz łatwa do dopasowania do stylu pomieszczenia.
Ponadto rolety rzymskie posiadają jeszcze atuty praktyczne jak też ochraniają przed słońcem.

Potrzebujesz odmienić wystrój wnętrza? Postaw na nowiuteńkie dekoracje okna. Dekoracja okien to jeden z najszybszych sposobów na przemianę wyglądu wnętrza. Jeśli jeszcze ma ona wartości praktyczne a także chroni przed słońcem, a na dodatek da się ją wykonać własnoręcznie – tym odpowiedniej. Takie są rzymskie rolety. Rzymskie rolety dodają wnętrzu elegancji. Są wygodne w obsłudze oraz mają bardziej indywidualny wygląd niż gotowe rolety dziecięce. Głównie stąd, że rolety rzymskie mogą być zrealizowane z swobodnie dobranych materiałów – pasujących wzorem, kolorem a także fakturą do wystroju pomieszczenia.
buty

Autor: Adrian Scottow
Źródło: http://www.flickr.com
porcelana

Autor: Kubikoff
Źródło: Le Pukka concept store
Tradycyjne żaluzje albo rolety coraz częściej zastępowane są przez rolety rzymskie.

Jeżeli pragniesz poznać inny analogiczny punkt widzenia na podnoszoną w tym poście sprawę, to przeczytaj więcej w omówieniu (https://www.meblemagnat.pl/materace-kokosowe-160×200), które poszerzy Twoją wiedzę.

Funkcja rolety (zatem komfort obsługi) a także miękkość tkaniny przydającej wnętrzom przytulność – to już 2 powody, jakie zachęcają do zawieszenia rolet rzymskich . Taka ozdoba okien stanowi również niezastąpione przesłony, obok których brakuje miejsca na umieszczenie zwyczajnych zasłon. Druga wartość to mniej zunifikowany, a bardziej od tradycyjnych rolet ozdobny, spersonalizowany wygląd.

Wyłącznie od naszej wyobraźni zależy, w jak dużo fałd złożą się fotorolety po uniesieniu a także jak zostaną wykończone. Każdy sam może zdecydować, z jakiej tkaniny uszyte będą rolety. Na rzymskie rolety nadają się wszelakie tkaniny syntetyczne, a również lniane czy bawełniane płótna.