Jakie akcesoria proponują nam architekci wnętrz, kiedy urządzamy świeżo odnowioną kuchnię

przez | 9 lipca 2021
Jeśli ktoś ledwo co wyremontował kuchnię, czyli wymalował lub wytapetował ściany, przykleił eleganckie i drogie płytki czy wstawił nowoczesne okna, ten jednocześnie pragnie, żeby w tym pomieszczeniu znalazło się zupełnie nowe wyposażenie. O ile dobrze funkcjonujący sprzęt gospodarstwa domowego trudno oddawać na złom, o tyle niewielkie przedmioty można z powodzeniem zastąpić tymi prosto ze sklepu bądź dokupić akcesoria, których do tego momentu wcale w konkretnej kuchni nie było, np. metalowe stojaki na wino bądź chociażby organizer do woreczków z przyprawami. A architekci wnętrz prześcigają się w oryginalnych pomysłach, jak i tych bardziej tradycyjnych podpowiedziach.

akcesoria kuchenne

Autor: Pi:P
Źródło: Decorneo.pl
W kuchni ma panować głównie aromat smacznych kotletów wieprzowych i wyśmienitych ciast z owocami pieczonych przez panią domu, więc rozmaite, nawet najlepsze odświeżacze powietrza bywają zupełnie niepotrzebne. Natomiast uwidocznione mogą zostać artykuły kuchenne, choć oczywiście z pewnymi wyjątkami – chyba najwięcej kłopotów stwarzają patelnie, które z łatwością się brudzą i jednocześnie niezmiernie trudno je doczyścić – przejrzyj relingi do kuchni. Idąc dalej wskazanym tropem, należałoby rzec, że w kuchni kompletnie niepotrzebne są tego typu dekoracje jak sztuczne kwiaty, bibeloty bądź kwieciste zasłony, ponieważ na nich gromadzi się pył. W zamian za to świetnymi ozdobami mogą stać się same produkty spożywcze, np. półmisek wypełniony owocami cytrusowymi bądź krajowymi warzywami.

Do uwidocznienia takich akcesoriów, jak chochelki, metalowe łopatki czy trzepaczki doskonale nadają się stylowe relingi kuchenne. Można również zawiesić na nich pojedyncze dekoracyjne kubeczki i umieścić najpotrzebniejsze przyprawy czy założyć rolkę papierowego ręcznika. W istocie każda gospodyni musi sama zdecydować, które przedmioty chce trzymać na podorędziu – sprawdź stojaki na wino (zobacz wina musujące słodkie) . Każda partnerka gospodarza musi także dbać o to, aby taka dekoracja była adekwatna do danej okoliczności – przecież należy wiedzieć, kiedy położyć na ławie stojaki na wino, a kiedy szklane albo chłodzące karafki. Pomysłowa pani umie też w twórczy sposób wykorzystać wskazówki architektów wnętrz i kupi zwykłe niezwykłe przybory, takie jak białe dzbany na soki, wymyślne wieszaki na ścierki czy wyszukane zestawy na pieprz oraz sól.