Fototapety powiększające pomieszczenie

przez | 9 lipca 2021
Aranżacja małego wnętrza to ciężkie zadanie. Dzięki nieskomplikowanym trikom, możemy sprawić, iż jego proporcje zmienią się, choć dla naszych oczu.
W jaki sposób wizualnie powiększyć wnętrze? Wśród przetestowanych metod, najpopularniejsze to kolorystyczne zestawienia, ciemnych oraz jasnych odcieni, na ścianach i suficie, oraz wykorzystanie powierzchni odbijających, takich jak błyszczące fronty a także zwierciadlane płaszczyzny.

pociecha

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Odmiana proporcji wnętrza przy pomocy Kolorów, to najbardziej popularna metoda na powiększenie, obniżenie, bądź wydłużenie pomieszczenia. We wnętrzach obszernych, efekt głębi, uzyskamy malując dwie naprzeciwległe ściany ciemniejszym kolorem. Używanie ciemniejszego odcienia na stropie, zaleca się we wnętrzach wysokich, przykładowo w starych czynszówkach. Gdy mieszkanie jest nadzwyczaj wysokie, wówczas ciemniejszy sufit(zobacz sufity warszawa) obniży wizualnie mieszkanie a także spowoduje, że stanie się ono przytulniejsze. Z kolei zestawienie: ciemniejszej podłogi, jasnego stropu jak też ciemniejszych bocznych ścian, sprawi odczucie pomieszczenia wyższego aniżeli w rzeczywistości.
Lamp

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
komputer

Autor: ripkas
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety powiększające pomieszczenie, to również znana, ale mniej popularna metoda. Być może ze względu na dawne wspomnienie o fototapetach, które w żadnym stopniu nie mogą się równać ze współczesnymi wyrobami. Jaka fototapeta powiększa pokój? Będą to przykładowo panoramiczne fototapety. Panoramiczne fototapety można zastosować w każdym pomieszczeniu, nawet w pomieszczeniach kuchennych jak też w umywalni.

Interesującą propozycją grafiki wielkoformatowej są fototapety optycznie zwiększające pomieszczenie, przyklejane na drzwi. Możemy je przylepiać na drzwiach, w wąskich nieckach, na całych nawierzchniach – pełna oferta do pobrania -> hiperłącze do strony – ścian bądź na ich niedużych fragmentach.