Kuchnia idealna

przez | 4 lipca 2022
Aranżacja niewielkich rozmiarów kuchni to wielki problem, jednak z dużą bywa jeszcze większy. Pewna projektantka wnętrz została poproszona o pomoc. Właściciel nabył ogromny apartament i miał kłopot z równie ogromną kuchnią otwartą na salon. W stumetrowym wnętrzu całą ścianę przeznaczono na zabudowę, sprytnie „maskującą” lodówkę, garnki, naczynia, a przed nimi ustawiono wyspę. W niedużej odległości musiał się jeszcze zmieścić duży stół, bo właściciele apartamentu lubią organizować przyjęcia. Na sofę czy fotele niestety nie starczyło miejsca. Okazało się, że wyspa „z przyległościami” zajmowała aż piętnaście metrów. Była jak pomnik na środku placu. Czy na takim efekcie i nam zależy?

Wyspa jest dodatkowym blatem roboczym, ale ogranicza przestrzeń. W większości naszych mieszkań lepiej spisze się blat kuchenny w połączeniu ze stołem (przykład – blaty blaty granitowe wrocław do kuchni na zamówienie). Albowiem w kuchni nie tylko przygotowujemy posiłki, ale i popijamy kawę czy pomagamy w odrabianiu lekcji. Może to moda na sztukę uważnego życia, może powrót do tradycji, kiedy to domownicy parę razy dziennie zasiadali za stołem na śniadania, obiady i kolacje? Tak czy inaczej stoły kuchenne od dawna stanowią symbol ogniska domowego.

Szafki do kuchni to inwestycja na dłuższy czas, dlatego przed udaniem się do salonu meblowego poszukajmy natchnienia w Internecie czy magazynach wnętrzarskich. Bezpiecznie jest wybrać klasyczne kształty, które odnajdą się w zasadzie w każdym stylu i pozostaną z nami na długie lata. W internecie swą działalność prowadzi wiele firm, w których doświadczeni fachowcy zajmą się przygotowaniem projektu, wykonaniem oraz

kuchnia

Autor: KAM
Źródło: KAM

zamontowaniem mebli kuchennych.

Wystarczy, ze wpiszemy w Internecie frazę: szafki kuchenne wiszące. Dobrym rozwiązaniem okaże się kuchnia (sprawdź nasze propozycje na meble kuchenne na wymiar warszawa) pod zabudowę. Wartością mebli na wymiar do kuchni, jest ukrycie sprzętów i przyrządów używanych w gospodarstwie domowym. Takich możliwości nie dają nam standardowe zestawy mebli. Musimy zdać sobie sprawę z tego jednak, iż inwestycja w kuchnię na wymiar jest sporym kosztem, wskutek czego pośpiech nie będzie dobrym doradcą.