Czy warto mieć własny ogród? Z pewnością! To sama radość, a przy tym zdrowie!

przez | 16 marca 2022
Wciąż więcej ludzi zastanawia się czy taki ekologiczny ogród to dobry pomysł i czy faktycznie warzywa i zioła z naszego ogródka są wartościowsze niż takie zakupione w supermarkecie czy też w zwykłych warzywniakach.

domki z drewna do ogrodu

Autor: Garden Center
Źródło: http://www.gardencenter.pl
Zdarza się, że warzywa w markecie i w sklepie z warzywami bardzo często pochodzą z tego samego miejsca. Taki ogródek wydaje się więc być dobrym pomysłem, lecz niestety nie każdy może sobie na niego pozwolić, szczególnie ciężko mają ludzie zamieszkujący w aglomeracjach miejskich, gdzie najzwyczajniej w świecie nie ma miejsca, można się zdecydować na ziołowy ogródeczek na balkonie jeśli balkon (zobacz również balustrady nierdzewne) jest do tego dobre, to znaczy jest od południowej strony.

Ekologiczny ogródek wymaga dużo pracy i opieki i zaangażowania, dlatego zanim zdecydujemy się zakupić nasiona, i poświęcić parę dni na kultywację ziemi, należy dobrze przemyśleć, czy będziemy mieli czas na zajęcie się nim (przynajmniej 60 minut tygodniowo).

Jeżeli tak, to nie pozostaje nam nic innego jak jedynie zakupić działkę i ochoczo wziąć się do pracy. Nasz ogródek na pewno odpłaci się nam pysznymi płodami roli. Na takim ogródku będziemy mogli sobie zbudować swój mały świat, gdzie będziemy nie tylko uprawiali pyszne warzywa, zioła i owoce, ale również będziemy mogli odpocząć po trudnym tygodniu pracy. Warto wydać pieniądze na miejsce, gdzie można schronić się od słońca, najlepsze są domki ogrodowe (). Można też w takim miejscu chować urządzenia ogrodnicze. W naszym ogrodzie powinny znajdować się kompostowniki na . Najlepszy czas na jego zakładanigaleria (patrz szczegóły)res jesienny. To świetny sposób na utylizacje pozostałości choćby resztek jedzenia.

W taki prosty i wydajny sposób pozbędziesz się liści, gałęzi. Za to otrzymasz dobry nawóz. Miejsce przeznaczone na kompostownik musi być osłonięte od zbytniego nasłonecznienia i wiatru, aby zebrany w tym miejscu materiał nie przesychał. Z tego powodu, w czasie długiej suszy pryzmę powinno się zwilżać wodą. Podłoże pod kompostownikiem musi być przepuszczalne, zagwarantuje to nieograniczony odpływ za dużej ilości wody, kiedy dajmy na to spadnie mocny deszcz.