Jak najlepiej zaplanować oświetlenie pokoju dziennego?

przez | 23 sierpnia 2022
Pokój dzienny jest punktem, w którym spędzamy najwięcej czasu, a także przyjmujemy gości. Dlatego też nierzadko mówi się o nim jako o reprezentacyjnym wnętrzu w domu, jakie musi być bezbłędnie urządzone – także światłem.
Salon jest punktem gdzie doskonale możesz okazać swój indywidualny smak – jest głównym punktem aranżacyjnym, najbardziej odwiedzanym pomieszczeniem a także wieczornym miejscem spotkań całej rodziny, w związku z tym musi być szczególnie przytulny.

Przyjemny klimat jest ściśle połączony z ciepło-białą barwą światła, stąd doskonałe oświetlenie do pokoju dziennego to oświetlenie energooszczędne, lub tanie lampy podłogowe. Oczywiście przyjemny nastrój wymaga też innych elementów takich jak: wygodna sofa, telewizor, fotel do czytania – wszystkie te elementy uzależnione są jednak od osobowości posiadacza mieszkania.

To ważne opracowanie (https://doubleroom.pl/oferta/tapety/tapety-na-sciane-wabi-sabi) odnosi się do prezentowanej tutaj kwestii, zatem jeśli jest ona warta Twej uwagi, to kliknij ten link!

Oświetlenie pokoju dziennego jest na pewno udoskonaleniem całej aranżacji pomieszczenia jak też dopasowuje pomieszczenie do wymagań lokatorów.

stylowe wnętrze

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie zastanawiamy się jaka lampa do salonu będzie odpowiednia. Zdawało by się, iż zamontowanie w dziennym pokoju głównego oświetlenia typu wisząca lampa, sufitowa lampa, lub żyrandol z właściwym źródłem światła rozwiąże sprawę. A jednak koncepcja oświetleniowa może być uzupełniona o strefowe oświetlenie salonu, które nie tylko wskaże poszczególne strefy użytkowania, dostarczy ponadplanowego oświetlenia, lecz także urozmaici aranżację wnętrza.

Idealnym podejściem będzie umieszczenie lampy stojącej tuż nieopodal kanapy, lub fotela – takie podejście pozwoli na chwilę relaksu z dobrą lekturą bez nadmiernego wytężania oczu. Świetna również będzie tak zwana lampa ufo.