Jakie porady dobrze jest wziąć sobie do serca, gdy aranżujemy mieszkanie? Czego pod żadnym pozorem nie można robić?

przez | 9 sierpnia 2021
Aranżowanie przestrzeni może nastręczać pewne trudności, tym bardziej w przypadku tych, którzy nie czują się w takim temacie pewnie. Natomiast istnieje parę reguł, które warto wziąć sobie do serca.
Bez wątpienia warto docenić rolę światła podczas urządzania domu.

systemy

Autor: MS więcej niż OKNA
Źródło: MS więcej niż OKNA
Przyjemne klimatyczne oświetlenie może dodać pomieszczeniom uroku i wpłynąć pozytywnie na wystrój. Dobrze jest unikać górnego światła, a pomyśleć o dolnym. Duża lampa w salonie będzie nie jedynie fajnym dodatkiem gdy jest widno, ale także pozwoli zyskać miły klimat we wnętrzu. Nastrojowe oświetlenie wieczorem wprowadzi nas w błogi nastrój. Kolejną kwestią jest kolor, z którym nie powinniśmy przesadzać. To dotyczy zarówno intensywności barw, jak i ilości zastosowanych odcieni. Z całą pewnością każdy miał okazję przekonać się choć raz, iż pomieszczenia, w jakich jest za dużo kolorów, zdają się karykaturalne. Mamy wrażenie, że panuje w nich nieład. Dlatego nie można w tej kwestii przesadzać. Jedna albo dwie dominujące barwy na pewno wystarczą. Rzecz jasna nie dotyczy to pokoi dziecięcych.
Przesadzać nie opłaca się również ze sprzętami. Jeśli chcemy coś zmienić w pokoju, to zacznijmy właśnie od tego, a konkretnie pozbądźmy się szczególnie tych wysłużonych mebli. Odczujemy, że coś rzeczywiście zmieniło pozytywnie. Będziemy mieli wrażenie, że możemy odetchnąć z ulgą.

Mniej sprzętów, to więcej przestrzeni do codziennego funkcjonowania oraz porządek. Przepełnione i niewprawnie zaaranżowane pomieszczenia nie powodują pozytywnych uczuć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*