Jak niedrogo zaaranżować umywalnię

przez | 7 lipca 2022
Współczesne trendy upraszczają zaaranżowanie umywalni za nieduże pieniążki. Radzimy, co kłaść na ściany oraz posadzkę, by zaoszczędzić pieniądze.

taras

Autor: Boehler
Źródło: Boehler
Ekonomicznemu spożytkowaniu materiałów sprzyja również podział łazienki na strefy: mokrą i suchą.

Sprawdź, co posiada praktyczna witryna (https://www.chryzantemy.pl/chryzantemy-galazkowe-ciete/), którą zauważyłeś. Informacje, które są tam umieszczone, będą jak najbardziej wartościowe – kliknij więc tu!

Popularne stały się aranżacje, w których wykorzystuje się zazwyczaj kosztowne płytki ceramiczne tylko na fragmentach ścian albo do niecałej wysokości. Pozostałe nawierzchnie maluje się farbą czy też wykańcza drugim, tańszym materiałem. Przedstawiamy pomysły, w jaki sposób zaaranżować łazienkę niedrogo i dobrze. Również moda na prostotę i minimalizm sprawia, iż coraz częściej na ścianach w umywalni goszczą farby albo beton. To sposób dla wszystkich, jacy frapują się jak bez zbytnich kosztów urządzić toaletę. W handlu dostępne są też tanie meble łazienkowe.

Zastanawiając się, w jaki sposób tanio wyposażyć toaletę, pamiętajmy, że tańszy sposób na efektowne ściany w łazience to też zastosowanie tapet. Chociaż bywają kosztowne, możemy je przyklejać samodzielnie, zmniejsza się zatem koszt ich położenia. Pamiętajmy jedynie, by sięgnąć po tapety właściwe do wnętrz wilgotnych. Najlepiej do umywalni sprawdzą się tapety winylowe. Posiadają wierzchnią warstwę grubszą i gąbczastą. Kolejny raz wziętość zdobywają fototapety, jakie też można zastosować do urządzenia umywalni. Fototapety do toalet są na dodatek laminowane, co zabezpiecza je przed wilgotnością i ścieraniem. Takowa tapeta lepiej aniżeli farba zakryje nierówności ścian. Użycie tego rodzaju okładzin opłaca się także przy remoncie – tapet nie musimy skuwać.

Obecnie na ścianach wykorzystuje się również materiały przeznaczone przykładowo na podłogi. W roli okładziny ściennej sprawdzi się na przykład wykładzina PCW możesz ją przykleić do ścian.