Kilka ważnych informacji o obecnym rynku nowych i używanych mieszkań we Wrocławiu.

przez | 9 lipca 2021
Wrocław należy do miast w Polsce, w chwili obecnej ma ponad 600 tysięcy stałych mieszkańców, co mu daje czwartą pozycję. Poza tym w każdym roku od października do czerwca w mieście tym będzie studiować kolejne ponad sto tysięcy młodych ludzi, z których zdecydowana większość jest przyjezdna. Sporo z tych osób, które studiują we Wrocławiu, pozostaje w nim na dłużej, znajduje pracę, zakłada rodziny i będzie kupować mieszkania.

To wszystko sprawia, że Wrocław jest miastem, w którym mieszkaniowy rynek jest mocno rozwinięty, analogicznie jak w innych dużych miejscowościach typu Kraków, Warszawa czy Poznań. Będzie to wynikać z kilku rzeczy, przede wszystkim stali mieszkańcy potrzebują realizować swoje mieszkaniowe potrzeby, a że ich jest ponad pół miliona, to i lokali mieszkalnych będzie odpowiednio dużo potrzebne.

Gdy omawiany materiał będzie przez Ciebie przestudiowany, wejdź również na inny oryginalny materiał, który zawiera tak samo absorbujące treści.

Duże zapotrzebowanie jest także na mieszkania na wynajem dla studentów, których duża liczba we Wrocławiu się uczy, wielu ludzi kupuje Wrocław mieszkania deweloperskie typowo pod wynajem, traktując je świetną lokat kapitału.

praca dewelopera

Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com
Mieszkaniowy rynek we Wrocławiu jest mocno zróżnicowany pod względem cenowym, w różnych dzielnicach mieszkania będą osiągać różny poziom cenowy. Oczywiście największe ceny są w centrum, lecz to będzie chyba reguła która występuje we wszystkich miastach. Trochę mniejsze ceny osiągają lokale nieco bardziej oddalone od śródmieścia, wysokie ceny występują także w najpopularniejszych dzielnicach, przykładowo takich jak Krzyki. We Wrocławiu realizuje się obecnie dużo inwestycji, firmy deweloperskie spodziewając się coraz większego zainteresowania lokalami budują trochę na zapas, mając nadzieję na szybką sprzedać. Mieszkania we Wrocławiu nowe są obecnie oferowane na terenie całego miasta, ale przewaga jest raczej po stronie najpopularniejszych w chwili obecnej dzielnic na południu miasta.

Te ciekawe posty posiadają swoją kontynuację. Chcesz się z nią zaznajomić? Więc idź do serwisu i tam rozkoszuj się nowymi informacjami.

Za to jeśli będzie chodzić o rynek mieszkań używanych, to tu już nie będzie reguły jeśli chodzi o lokalizację. Mieszkania takie pojawiają się na terenie całego miasta, mając dość różnorodny poziom a tym samym ceny.