Kupno mieszkania od dewelopera, czyli co mieć na względzie szukając swojego gniazdka

przez | 11 maja 2022
Wynajmowanie mieszkania w końcu każdemu może się sprzykrzyć. Jak długo bowiem można płacić właścicielowi za cztery ściany, kiedy moglibyśmy już uiszczać ratę za swoje gniazdko oraz cieszyć się nim każdego dnia? Jeżeli i ty zastanawiasz się nad kupnem swojego kąta, na pewno bierzesz pod uwagę mieszkania od dewelopera. Nim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, powinieneś się zorientować, co sprawdzić przed podpisaniem umowy.

Bez wątpienia szczególnie nęcące są niewielkie ceny, lecz nie może być to dla nas magnesem, przez który podpiszemy złą dla nas umowę. Należy bowiem zapoznać się przede wszystkim z wcześniejszymi realizacjami dewelopera, które pozwolą nam skontrolować czy jego inwestycje realizują kluczowe wymogi techniczne oraz estetyczne.

Zaintrygowało Cię to zdanie? Jeżeli tak, to z chęcią chcielibyśmy Cię poinformować, że kolejny ciekawy artykuł (https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/woda-deszczowa) czeka na Ciebie na nowej stronie – czytaj z przyjemnością.

Gdy okaże się, iż budynki już po paru latach wymagają wszechstronnych remontów, nie powinniśmy w stu % zaufać zapewnieniom, że teraz będzie inaczej.

osiedle

Autor: Romex Deweloper

Możliwe, iż deweloper wykorzystuje jak najtańsze materiały, aby oszczędzić na kosztach budowy, a klienci wniebowzięci niskimi cenami kupują mieszkania nie weryfikując dokładnych informacji w temacie użytych budulców oraz technik. Z pewnością należy także zorientować się czy inwestycje oddawane są stosownie do ustalonych terminów. Jeżeli bowiem masz w umowie, że mieszkanie będzie przygotowane na wrzesień tego roku, a przyjdzie listopad i ty w dalszym ciągu nie będziesz mógł wprowadzić, raczej nie wprawi cię to w zadowolenie. Zupełnie przeciwnie – będziesz wściekły, że zdecydowałeś się na tego, a nie innego dewelopera i będziesz próbować zorientować się, kiedy nareszcie mieszkanie będzie gotowe do przeprowadzki. Ponadto trzeba zajrzeć do wpisów w księdze wieczystej, jak również zapoznać się z planami wykorzystania przestrzeni wokół naszego osiedla.

Nikt nie chce mieszkać obok ogromnego centrum handlowego bądź autostrady, na co dzień wdychając spaliny oraz męcząc się z nieustannym hałasem. Takie życie nie będzie szczęśliwym życiem, szczególnie gdy planujemy dzieci i chcielibyśmy wychować je w miłej atmosferze oraz w zielonej okolicy. Każdy, kto szuka mieszkania Wrocław, powinien mieć na uwadze niniejsze kwestie, a decyzja, jaką podejmie, na pewno będzie właściwa. Nie zapomnij o żadnej z opisanych spraw, a nowe mieszkanie będzie spełnieniem twoich marzeń.