Plusy i minusy mieszkania poza miastem

przez | 9 lipca 2021
Decyzja o nabyciu swojego mieszkania do najłatwiejszych nie należy i najczęściej długo rozważamy ją, zanim podejmiemy ostateczne kroki. Wydaje się, że współcześnie coraz więcej osób decyduje się na zakup nieruchomości na przedmieściu, a także zupełnie poza granicami miasta.

[IMG=1407/53d2613d73e6f___atomdeweloper.jpg|L|W=250|ALT=Kamienica II (2 etap) – Czy taka inwestycja jest bardziej korzystna? Jakie są wady i zalety mieszkania pod Wrocławiem? Czy mieszkanie poza miastem jest tańsze? Między innymi na takie pytania należy odpowiedzieć sobie, zanim podpiszemy w końcu umowę zakupu mieszkania.
O przeprowadzce poza miasto w ogromnej mierze decydują ceny mieszkań, które są o wiele niższe niż w centrum miasta. Bardzo często okazuje się, iż koszt za mieszkanie ok. 75-metrowe jest podobny jak koszt terenu i zbudowania na nim dwa razy większego domu gdzieś poza miastem.

Chcesz zobaczyć więcej na tej stronie na publikowany problem? Jeśli tak, to bez obaw kliknij tutaj, a bez dwóch zdań poczujesz zadowolenie.

Należy pamiętać jednak o tym, iż dom poza miastem jest marzeniem dla wszystkich tych osób, których zmęczył wielkomiejski zgiełk i pęd życia. Mnóstwo osób chciałoby po pracy, która zazwyczaj znajduje się właśnie w obszarze miasta, zrelaksować się w miejscu jak najbardziej oddalonym od hałasu i tłoku. Nie można także zapominać, że mniej hałasu i poziomu stężenia spalin zwykle ma znacznie lepszy wpływ nie tylko na nasz ogólny nastrój, ale także na zdrowie. Poza tym mieszkanie np. w sąsiedztwie lasu albo ścieżek rowerowych jest doskonałym rozwiązaniem dla ludzi, którzy doceniają komfortową rekreację w bliskości z naturą. Na własnej posesji mamy także szansę na posiadanie własnego ogrodu albo nawet przydomowej działki z warzywami. Takimi ofertami zachęca nas m.in. niejeden deweloper (link do strony firmowe). Należy jednak mieć na uwadze różne niedogodności, które nieraz wiążą się z mieszkaniem (polecamy włączniki światła nowoczesne) poza miastem.

Do wad własnego domu poza miastem bez wątpienia można zaliczyć kłopoty z dojazdami. Bardzo często przecież okazuje się, że regularne dojeżdżanie do pracy w centrum okazuje się bardzo kłopotliwe, szczególnie w godzinach szczytu. Jeśli jeździmy własnym samochodem powinniśmy obliczyć także koszty związane z dojazdami. Poza tym należy wziąć pod uwagę, że poza miastem najczęściej ograniczony jest dostęp do życia kulturalnego, jak również do niektórych instytucji państwowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*