Plusy i minusy mieszkania poza miastem

przez | 9 lipca 2021
Decyzja o nabyciu swojego mieszkania do najłatwiejszych nie należy i najczęściej długo rozważamy ją, zanim podejmiemy ostateczne kroki. Wydaje się, że współcześnie coraz więcej osób decyduje się na zakup nieruchomości na przedmieściu, a także zupełnie poza granicami miasta.

[IMG=1407/53d2613d73e6f___atomdeweloper.jpg|L|W=250|ALT=Kamienica II (2 etap) – Czy taka inwestycja jest bardziej korzystna? Jakie są wady i zalety mieszkania pod Wrocławiem? Czy mieszkanie poza miastem jest tańsze? Między innymi na takie pytania należy odpowiedzieć sobie, zanim podpiszemy w końcu umowę zakupu mieszkania.
O przeprowadzce poza miasto w ogromnej mierze decydują ceny mieszkań, które są o wiele niższe niż w centrum miasta. Bardzo często okazuje się, iż koszt za mieszkanie ok. 75-metrowe jest podobny jak koszt terenu i zbudowania na nim dwa razy większego domu gdzieś poza miastem.

Chcesz zobaczyć więcej na tej stronie na publikowany problem? Jeśli tak, to bez obaw kliknij tutaj, a bez dwóch zdań poczujesz zadowolenie.

Należy pamiętać jednak o tym, iż dom poza miastem jest marzeniem dla wszystkich tych osób, których zmęczył wielkomiejski zgiełk i pęd życia. Mnóstwo osób chciałoby po pracy, która zazwyczaj znajduje się właśnie w obszarze miasta, zrelaksować się w miejscu jak najbardziej oddalonym od hałasu i tłoku. Nie można także zapominać, że mniej hałasu i poziomu stężenia spalin zwykle ma znacznie lepszy wpływ nie tylko na nasz ogólny nastrój, ale także na zdrowie. Poza tym mieszkanie np. w sąsiedztwie lasu albo ścieżek rowerowych jest doskonałym rozwiązaniem dla ludzi, którzy doceniają komfortową rekreację w bliskości z naturą. Na własnej posesji mamy także szansę na posiadanie własnego ogrodu albo nawet przydomowej działki z warzywami. Takimi ofertami zachęca nas m.in. niejeden deweloper (link do strony firmowe). Należy jednak mieć na uwadze różne niedogodności, które nieraz wiążą się z mieszkaniem (polecamy włączniki światła nowoczesne) poza miastem.

Do wad własnego domu poza miastem bez wątpienia można zaliczyć kłopoty z dojazdami. Bardzo często przecież okazuje się, że regularne dojeżdżanie do pracy w centrum okazuje się bardzo kłopotliwe, szczególnie w godzinach szczytu. Jeśli jeździmy własnym samochodem powinniśmy obliczyć także koszty związane z dojazdami. Poza tym należy wziąć pod uwagę, że poza miastem najczęściej ograniczony jest dostęp do życia kulturalnego, jak również do niektórych instytucji państwowych.