Odpowiednie nawożenie trawników, czyli w jaki sposób dbać o trawnik?

przez | 3 marca 2022
Stosowne nawożenie trawników spowoduje, iż będzie on wyglądał faktycznie bajecznie i niejedną osobę zachwyci ciemnym zielonym kolorem. Jednak aby tak było, trzeba wiedzieć czym nawozić trawnik, jak często to robić oraz jakim sposobem poprawnie o niego dbać.
Aktualnie w sklepach ogrodniczych odnajdziemy niejeden nawóz do trawy.

Rozróżniamy nawozy w płynie albo nawozy granulowane, są one ogromnie bezproblemowe w użytkowaniu, w związku z tym mnogość osób wybiera oczywiście te typy nawozów. Istnieją także nawozy pyliste, niemniej jednak w porównaniu z poprzednimi są one znacznie trudniejsze w wykorzystywaniu. Możemy też wybrać nawozy specjalistyczne oraz nawozy uniwersalne.
nawóz do trawy

Autor: Ter Steege Poland

apartamentowiec

Autor: Mielno Holding – Firmus Group
Źródło: Mielno Holding – Firmus Group
Jak często nawozić trawnik oraz jak na przykład to wykonywać? Trawnik najlepiej nawozić blisko 3-4 razy w sezonie, przy nawożeniu powinno się zastosować różne rodzaje nawozów, natomiast nie ciągle jeden. Nawozu nie można zastosować na oko, bowiem wyniki mogą nie być tak zadowalające, jak byśmy pragnęli. Powinno się uprzednio wykonać analizę gleby, podczas której specjaliści ustalą, które potrzeby nawozowe ma nasz trawnik. Wskazane jest również co blisko 2-3 lata stwierdzić, jakie jest pH podłoża.

Ta solidna oferta (https://www.artimbo.pl/meble-ogrodowe,g58.html), którą przygotowaliśmy dla fanów omawianej problematyki, ma podobne informacje na to intrygujące zagadnienie – sprawdź tu.

Jeżeli jest za kwaśne, wypada zrobić odkwaszanie trawnika szczególnym wapnem, jakie jest ofiarowane do tego typu prac. Jeżeli zaś trawnik będzie miał zbyt małe zakwaszenie, wtenczas stosujemy specjalne nawozy zakwaszające, które także odnajdziemy bez problemu w sklepach ogrodniczych, również Internetowych.

Z pewnością odkryjemy nawóz do trawy, który zrealizuje nasze oczekiwania i będzie znakomicie wpływał na wygląd naszego trawnika.

Pamiętajmy jednak, że musimy porządnie poznać jego potrzeby, zaś fachowa pielęgnacja trawnika nie zawsze jest bezproblemowa i różni się w zależności od pory roku. Toteż nie wybierajmy nawozów pochopnie, nie weźmy pierwszego lepszego nawozu do trawnika, ale zorientujmy się przedtem, które nawozy będą najlepsze.