O tym, jakiej nagrzewnicy trzeba użyć do jakiego budynku, rozsądza zapotrzebowanie budynku na ciepło.
Nagrzewnice powietrza możemy rozdzielać ze względu na tryb działania i miejsce instalacji.
Rozróżniamy nagrzewnice elektryczne, gazowe, na olej, także ścienne, sufitowe i ruchome. Są stosowane do nagrzewania pomieszczeń o zróżnicowanych nawierzchniach, również takich, gdzie instalacja grzewcza nie może być zamontowana, albo uległa dysfunkcji. Wnętrze nagrzewnicy jest możliwość podzielić na sekcję wiatraków, komorę grzewczą, wymiennik ciepła z nawiewnikiem i układ regulowania. Całość ukrywa się w stalowej obudowie. Nagrzewnice błyskawicznie ogrzewają powietrze, które za pomocą wentylatora rozprowadzane jest po całym pomieszczeniu. Konstrukcja nagrzewnicy pozwala na równomierne rozprowadzanie nurtu gorącego powietrza, lub na wycelowanie go precyzyjnie tam, gdzie jest przydatne.

Źródło: http://www.flickr.com
Nagrzewnice wodne nie sprawiają kłopotów z regulacją w czasach przejściowych, można zdobywać powietrze – www.aleklima.pl/klimatyzatory/montaz-klimatyzacji – o dokładnie ustalonych parametrach, oraz przydzielać strumieniom przeróżne strony transferu i zakres.
Interesuje Cię skąd pozyskujemy wiadomości na opracowany w tym wpisie temat? Zachęcamy więc do nowej strony – tam mamy dla Ciebie ekstra źródło.
Niektóre przyrządy przystosowane są również do zasilania wodą lodową, co w czasach znacznych temperatur pozwala schładzać pomieszczenia. Nagrzewnice gazowe mogą być lokalizowane przy ścianach, pod stropem, a także na zewnątrz obiektu.
Ich wartością jest to, że poszczególne urządzenia w układzie potrafią wykonywać pracę samodzielnie, doprowadzając ciepło do wybranych pomieszczeń. Wprawdzie do nagrzewnic tych nie trzeba doprowadzać pary, lub wody, lecz należy je podłączyć do instalacji gazowej, oraz instalacji odprowadzenia spalin.