Stosowne oświetlenie biurowe

przez | 18 marca 2022
Wzrok to jeden z najaktywniejszych naszych zmysłów, wobec tego musimy o niego prawidłowo dbać w trakcie pracy. W pracy przebywamy przez znaczną cześć dnia, a właściwe oświetlenie naszego stanowiska zapewnia lepszą wydajność.

Każdy pracodawca powinien zagwarantować odpowiednie oświetlenie biura w ten sposób, aby spełniony był zakres żądanego natężenia światła, również główne potrzeby każdego pracującego, to znaczy komfort widzenia, wydolność wzrokowa i bezpieczeństwo.
Oświetlenie Altigo 50, oprawy zewnętrzne LED

Autor: TRILUX
Źródło: http://www.trilux.com/pl/

Prawidłowo zaprojektowane oświetlenie biurowe powinno uwzględniać zakresy energetyczne powiązane z optymalnym wykorzystaniem światła dziennego, także wyborem optymalnego osprzętu instalacyjnego. Należy przy tym pamiętać, ażeby zredukowanie zużycia prądu przez instalację oświetleniową nie uczyniło pogorszenia przymiotów związanych z postrzeganiem.
Krzesło firmy Jadik

Autor: Jadik
Źródło: Jadik
oświetlenie (zobacz przejdź po tym linku) biurowe potrzebuje zachowania właściwego natężenia światła regulowanego poprzez stosowne przepisy i standardy. Przy projektowaniu systemu oświetlenia powinno się także zwrócić uwagę na dużo innych aspektów związanych z codzienną eksploatacją wnętrz. Dzięki zastosowaniu technologii LED wykonalne jest przeprowadzanie zaawansowanych propozycji z wykorzystaniem sztucznego światła korzystnego dla człowieka w odcinku znacznie przekraczającym obowiązkowe wymogi normatywne.

Przestrzenie biurowe prócz swojej kluczowej funkcji zapewnienia warunków do pracy, mają często za zadanie sprawować rolę reprezentacyjną i konstruować prestiż danego miejsca. W związku z tym oprócz typowych opraw oświetleniowych niezbędne jest dopełnienie ich oświetleniem dekoracyjnym, które będzie spełniać rolę estetyczną.