Dlaczego tapicerowane meble cieszą się taką popularnością, jak proces pikowania zwiększa atrakcyjność ich wyglądu.

przez | 4 lipca 2022
Tapicerowane meble są bardzo popularne w naszych domach i mieszkaniach. Tak naprawdę naprawdę duża większość łóżek, tapczanów czy narożników produkowana jest właśnie w taki sposób


. Wybór tkanin tapicerskich jest bardzo duży, u wielu producentów klient będzie mógł przebierać spośród dostępnego katalogu i wykonać sobie mebel właśnie taki, jaki będzie chciał. Ale zastosowanie tapicerowania sięga znacznie dalej, bo materiałem oblekać również zaczęto inne rzeczy, nie tylko same meble. Na przykład bardzo ciekawie prezentują się ściany, przy jakich wykorzystano tapicerowane elementy.nasza strona internetowa (hiperłącze)Spotyka się je w wielu różnych miejscach, nie tylko w domach, ale także nowoczesnych klubach czy gabinetach. Do wykonania takich ścian wykorzystuje się bardzo często moduły ścienne tapicerowane, jakie w formie gotowych elementów montuje się naprawdę szybko. Dzięki ich zastosowaniu pomieszczenie zaczyna nabierać zupełnie innego charakteru. Po pierwsze staje się dużo bardziej stylowe eleganckie, ale też dzięki dobremu tłumieniu hałasów dużo przytulniejsze.

poddasze

Autor: home-you.com
Źródło: home-you.com
meble w nowoczesnej sypialni

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na walory wizualne najczęściej stosowanym sposobem zdobienia takich paneli, ale też niejednokrotnie tradycyjnych mebli tapicerskich, jest pikowanie. Mimo że w pierwszej chwili wydawać się ono może bardzo proste, to wymaga od tapicera dużej precyzji i doświadczenia. Wszystko wykonuje się ręcznie, a w rezultacie otrzymuje się regularną linię czy siatkę, które nadadzą elementowi wyszukany kształt.

Jeżeli przedkładana tutaj problematyka to Twój konik – wyraź opinię (https://wphw.pl/biurka) na jej temat. Twój komentarz bez wątpienia dla redaktora się liczy.

Jak twierdzą osoby z branży, nie wszystkie materiały nadają się do pikowania, gdyż niektóre z nich nie będą miały odpowiednich właściwości. Z takich też powodów klienci nie w każdym przypadku będą mogli wybrać sobie na obicia pikowane do swojego łóżka to, co im się akurat spodoba, lecz to, z czego będzie można je odpowiednio wykonać. Duże znaczenie dla ostatecznego efektu będzie też miał sposób, w jaki wykonuje się tę operację


.

Czasami będzie to zwykłe ściągnięcie tkaniny obicia w celu zrobienia wgłębienia odpowiedniej długości, ale też w wielu przypadkach stosujee się jeszcze jako ozdobę rozmaite guziki czy nawet nieduże kryształki.