Dominującą barwą w polskich łazienkach jest biel połączona z kolorem brązowych mebli łazienkowych

przez | 20 marca 2022
W łazience spędzamy coraz więcej czasu. Jej estetyka ma wielkie znaczenie dla każdej gospodyni. Do łazienki wszak oprócz salonu zachodzić będą zapewne nasi goście.

Lampa wisząca Escape

Autor: LZF
Źródło: http://www.damnet.pl
To toaleta okazuje się być pewną wizytówką naszego domu. Toaleta to nie tylko miejsce w jakim myjemy się rano i wieczorem. To nierzadko dla nas miejsce wypoczynku i regeneracji. Tym bardziej więc trzeba zadbać o to, by wyposażenie łazienki było estetyczne i funkcjonalne. Estetyka łazienki to kwestia upodobań. Ale, oglądając w sieci zdjęcia łazienek luksusowo urządzonych coraz bardziej myślimy, że wystrój musi być spójny. Warto nade wszystko postawić na znakomitej jakości materiały i wyposażenie.
płytki novabell

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Kolor biały jest rozwiązaniem dobrym do każdego wymiaru łazienki. Poszukiwane są na przykład niewielkie, białe płytki, przypominające kształtem kafle z babcinego pieca. Wzięciem cieszy się też kamień dekoracyjny a także płytki przypominające strukturą naturalne drewno.

Fascynuje Cię ten wątek? To odsyłam do tej strony (woodfloors.pl/), gdyż przeczytasz tam dużo ciekawych treści w tej dziedzinie.

W polskich domach nie rzadko akcentuje się naturalną stylistykę. W modernistycznych aranżacjach królują szarości, w postaci płytek naśladujących beton a także dodatkowo meble w jasnych odcieniach.

Przez niewłaściwy dobór płytek możemy spowodować, że przebywanie w toalecie będzie dla nas przykre na dłuższy czas. Używając dobranej tonacji i wzornictwa płytki novabell, sprawią, że każde wnętrze możemy powiększyć, zmniejszyć, wydłużyć, uczynić szerszym, a nawet zrobić, że będzie chłodniejsze lub cieplejsze. Obecnie panuje trend na płytki duże. Podobne rozwiązanie prawie nigdy nie pasuje do małych wnętrz.

Bardzo dobrze jest zastosować płytki 30×60 położone w poziomie. Trzeba generalnie bardzo ostrożnie i z pomysłem dobierać kolorystykę i wzory kafelków gresowych które wykorzystamy na ścianach.