Jakie rozmiary może mieć nieduży przydomowy basen oraz jak dużo może kosztować jego budowa?

przez | 1 października 2021
Obecnie znajdujący się w ogródku basen to nie luksus, na który mogli by sobie pozwolić jedynie najbogatsi ludzie. Niejeden może za dosyć niewielką sumę posiadać go u siebie.

Jednak do jego realizacji niezbędny jest szczegółowy projekt.

Święta

Autor: Internity
Źródło: Internity
Można by wybrać go z oferty dobrego biura architekta a potem, po ustaleniu docelowego rozmiaru oraz miejsca, przystąpić do prac budowlanych. Zanim jednak się one zaczną, należy opracować projekt basenu. Będzie on posiadał wybrany wyżej wzór. Taki basen mógłby posiadać np. w narożniku specjalną nieckę, jaka mogłaby służyć także jako jacuzzi. Na takim projekcie można zobaczyć m.in. proponowane wymiary, np. 5x5m i głębokość zazwyczaj 1,5m.

Jeśli szukasz podobnych informacji na omawiane zagadnienie, znajdziesz je z pewnością pod tym odnośnikiem, zatem nie zwlekaj tylko kliknij tutaj.

Należałoby dodać, że powierzchnia niecki mogłaby być dowolnie kształtowana w zakresie 1-1,5m. Wykonanie basenu kosztuje np. 50 tysięcy zł. Koszt jego utrzymywania też nie zalicza się do zbyt dużych.

Ściany wyprodukowane mogłyby być z betonu. Naturalnie dopuszczalne są pewne modyfikacje, przy czym należy pamiętać, że proponowane przez nas surowce nie powinny być gorszej jakości niż te, jakie są sugerowane przez wykonawców projektu. Warto jednak dodać, że (jeśli jest to możliwe) lepiej jest zdecydować się na tego typu projekt jeszcze podczas budowy samego domu. Nie jest to jednak warunek konieczny. Nic nie zastąpi luksusu posiadania murowanego basenu w znajdującym się KOŁO domu ogródku, z daleka od miejskiego hałasu.

Taki basen może optycznie być kontynuacją stylu reprezentowanego przez dom. A tego nie zagwarantuje ani jeden publiczny basen. Jest to niezastąpiona forma relaksu po długim dniu w pracy.