Jak wybierać lampy do mieszkania? O jakich sprawach należy pamiętać, aby najlepiej się prezentowały?

przez | 3 stycznia 2022
oświetlenie to jedna z najbardziej istotnych kwestii w każdym mieszkaniu. Pełni wiele ważnych funkcji – pomaga w pracy, umożliwia zbudować odpowiedni nastrój, a na pewno wpływa na prezencję całego wnętrza, zwłaszcza jeśli naturalne światło jest ograniczone.
Sprawa oświetlenia jest o tyle istotna, że każde pomieszczenie pomieszczenia – głównie od tego jak jest wysokie.

obrazy

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com
Lampy abażurowe perfekcyjnie nadają się do pomieszczeń wysokich na przykład w starych kamienicach. Możliwości aranżacji oraz wyboru właściwej lampy są wtedy łatwiejsze, choć zostaje kwestia konieczności bardziej mocnego światła.

To zagadnienie jest dla Ciebie absorbujące? Sprawdź także podobne źródła na ten omawiany temat, które na pewno są podobnie wciągające.

Plafon sufitowy natomiast to najlepsze rozwiązanie do pomieszczeń niższych, jak przykładowo pomieszczenia gospodarcze, piwnice, a także codziennie pomieszczenia użytkowe, w jakich nie chcemy stracić istotnej dla nas przestrzeni.

aranżacja wnętrz

Autor: BB Magnolia Apartments
Źródło: BB Magnolia Apartments
Te kategorie wspomnianych lamp są jednymi z najpopularniejszych, jakie wybierane są w dzisiejszych czasach. Wielość wzorów, wielkości tego typu lamp powoduje, iż możemy dopasować je w sumie do każdego pomieszczenia.

Ponadto część producentów ma w swojej ofercie także opcję indywidualnego zaprojektowania lamp, to sprawia, że jesteśmy w stanie mieszać różne modele w jeden, zyskując swój własny, oryginalny projekt.