Budować z architektem czy podług planu katalogowego?

przez | 6 sierpnia 2021
Od wielu lat w środowisku prywatnych inwestorów – innymi słowy po prostu stawiających własny obiekt – trwa debata: czy lepiej wydać pieniążki na „własnego” architekta, czy też na jacuzzi, nabywając o wiele tańszy projekt gotowy?

I jak zazwyczaj, ilu rodaków, tak wiele sądów. Podejścia niby tylko dwa: projekt na zamówienie lub z katalogu – za to wytłumaczeń, argumentów za i przeciw – setki. Mam naturalnie swą – budować z architektem. Po co projektant, zapyta ktoś, kto za projekt znaleziony w internecie uiścił 1500 zł.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj łóżko chowane w szafie mechanizm podobne materiały – one też są godne uwagi.

A po to, by kapitału na fundamentalną inwestycję życia, którą w mym wypadku jest domek, nie przepuścić, ładując go w bezsensowne rozwiązania. Żeby wykorzystać w stu procentach potencjał lokalizacji a także przez kolejne kilkadziesiąt lat cieszyć się każdą chwilą spędzoną w swoim domku.

Czemu służy projektowanie (zobacz projekt wnętrza) wnętrz Kraków? – spyta ktoś. Po to ażeby nie dreptać z kąta w kąt, natykając się co rusz na przestrzenne cudaczności, nie żałować, iż „tego nie ma, to za duże, a tamto za małe, tutaj za jasno, a tam zbytnio ciemno”.
Salon, panele podłogowe STYLE Dąb Hartley

Autor: Classen
Źródło: Classen
Jest jednak jedno „ale”: projektant musi być twórcą z prawdziwego zdarzenia, niezwykle rzetelnym rzemieślnikiem, który zna dogłębnie zasady rządzące przestrzenią, bez ustanku się kształci oraz żadnego zleceniodawcy nie rozważa rutynowo.

Kimś, kto rzetelnie przestudiuje zalety jak też minusy naszej parceli, obyczaje rodziny, a również naszą zdolność kredytową. Bez wątpienia, za to trzeba zapłacić jednakże warto przeznaczyć trochę czasu na znalezienie profesjonalisty jaki zaoferuje nam projekty wnętrz Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*