Piecyki przenośne stosowne w wielu przypadkach

przez | 9 lipca 2021
Piecyki przenośne potrzebne są nie tylko podczas długich i mroźnych zim, lecz również w wypadkach gwałtownych awarii, czy potrzeby dogrzania pomieszczenia gospodarczego. Piecyk naftowy jest doskonałą opcją dla pieców elektrycznych.
Wybierając piecyk na paliwo w płynie wybieramy ekonomiczne ogrzanie pomocnicze.

Zielona ściana doda spokoju i elegancji

Autor: PARA Paints
Źródło: PARA Paints

Piecyk naftowy może być wykorzystywany we wszystkich rodzajach pomieszczeń, tak jak mieszkalnych, takich jak salon, bądź kuchnia, jak i tych, które nie są używane w sposób stały, jak piwnica, poddasze, garaż, lub warsztat.

Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania wiążące się z tą kwestią, to kliknij tu i sprawdź – na pewno Cię to zaintryguje.

Takiego rodzaju piecyki mają tę wartość, że mogą być transportowane z jednego pomieszczenia do drugiego. Jest to jednakże wyłącznie grzanie dodatkowe i w żadnym wypadku nie może zastąpić ogrzewania podstawowego. Ciepło jest rozprowadzane na zasadzie konwekcji z górnej części sprzętu i poprzez promieniowanie przednie.

Naturalne inspiracje

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Są trzy zasadnicze warianty piecyków na paliwo w płynie, piecyki z knotem, piecyki o dualnym spalaniu, piecyki elektroniczne. Piecyki z knotem służą do okazjonalnego, sezonowego ogrzewania wnętrz, w jakich nie spędza się wiele czasu. Ich ścianki rozgrzewają się do znacznej temperatury, powinno się uważać, ażeby się nie oparzyć. Te o dwojakim spalaniu, dzięki dodatkowej komorze spalania zapewnia większą wydajność, oraz mniejszą emisję CO2 i mniejszą wielkość osadów. Poza tym widzialny ogień stwarza kameralny nastrój.

Niektóre wzory posiadają możność regulacji mocy. Z kolei piecyki elektroniczne zapewniają użytkownikom optymalny komfort i bezpieczeństwo. System wentylacji zapewnia dobre rozpraszanie ciepła i chroni przed przegrzewaniem ścianek.