W jaki sposób być eko?

przez | 9 lipca 2021
Obecnie, aby być eko, nie trzeba zapisywać się do specjalnych zrzeszeń, chodzić na pikiety czy też wyruszać do państw proekologicznych.
Sam zdołasz zatroszczyć się o to, ażeby twój domek, twe środowisko jak też rodzina było przyjazne dla środowiska naturalnego.

Jakim sposobem? Oto parę prostych pomysłów, w jaki sposób ocalić nie jedynie środowisko, ale i parę złotych! Najlepsze w tychże regułach jest to, iż może je stosować każdy, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania albo wielkość zarobków. Rower w miejsce pojazdu. To działa nie jedynie na środowisko (strona internetowa) (bowiem nie wydzielasz szkodliwych spalin własnym samochodem) ale też na formę. Ekotorba za każdym razem pod ręką. Jeżeli eko (sprawdź również zakres usług – producent regranulatów) torba, to składana oraz za każdym razem w torebce. Przyjaźń z secondhandem. Oj tak, mnóstwo ciuchów, które dziś posiadam w szafie posiadało już swych właścicieli. I cóż z tego? Nie dość, iż jestem szczęśliwą posiadaczką jedynego okazu to jeszcze płacę za nie niewiele! Nieprzekonanym do sklepów z odzieżą używaną polecam wymianę ciuszkami ze znajomymi. Zorganizowanie takowej ciuchowej wymiany to nie wyłącznie bezmiar zabawy lecz także możliwość pozbycia się starych, za małych, niechcianych przez nas ciuchów, jakie bezcelowo zalegają w szafie. Off. Wszystkie przyrządy, nawet komputer albo telewizor, wyłączamy z kontaktu, jeśli nie ma cię w domu dłużej aniżeli jeden dzień.
Umywalka blatowa

Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO
balkon

Autor: Simon Turkas
Źródło: http://www.flickr.com

naklejki

Autor: Swadilfari
Źródło: http://www.flickr.com
Pojemniki na odpady segregowane. Mimo, że nie przed wszystkimi blokami stoją pojemniki na papier albo plastykowe butelki, można samemu pofatygować się do skupu i sprzedać butelki.

Wprawdzie niewiele zarobimy, lecz to istotnie przysłuży się naszemu otoczeniu. Ekosprzątanie. Jakim sposobem? W miejsce silnych chemicznie preparatów możesz używać artykułów naturalnych.