Czym są platformy osobowe i concertina i do czego mogą być stosowane?

przez | 13 września 2021
W wielu miejscach w naszym państwie i nie tylko przytrafia się że budynki i budowle nie są wygodnie dopasowane do oczekiwań ludzi. Wówczas pomocne okazują się platformy osobowe.
Na rynku sporo przedsiębiorstw zajmuje się kompleksową usługą w dziedzinie projektowania, dostarczenia oraz zamontowania urządzeń dźwigowych.

bydgoszcz

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenia

Autor: Urban Explorer Hamburg
Źródło: http://www.flickr.com
Tyczy się to wind różnorodnych typów, mających zastosowanie w budowlach użyteczności publicznej, budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym, jak również domach jednorodzinnych. Firmy gwarantują doradztwo techniczne, również na etapie projektowania, pomoc w wyborze sprzętu jakim są platformy osobowe, platformy dla osób niepełnosprawnych lub też różnorodnego urządzenia transportu bliskiego, biorąc jednocześnie pod uwagę potrzeby użytkownika i warunki architektoniczne. Sporo dodatkowych informacji przeczytasz na tej stronie . Oferta przedsiębiorstw obejmuje do tego, platformy pionowe, platformy przyschodowe oraz windy krzesełkowe, które umożliwiają osobom niepełnosprawnym, przemieszczającym się na wózkach inwalidzkich albo z ograniczeniem ruchowym pokonywanie utrudnień architektonicznym. W obszarze transportu towarów firmy oferują rozmaite przedmioty takie jak: dźwigi – windy, czyli platformy osobowe, poczynając od niedużych dźwigów towarowych o udźwigu od 5 do 300 kg – windy kuchenne, a ponadto windy do przewozu europalet, windy towarowe w konstrukcji samonośnej o udźwigu do 1000 kg oraz platformy towarowe i windy do przewozu aut. Współpraca z najbardziej uznanymi europejskimi dystrybutorami daje zapewnienie wysokiej jakości oferowanych dźwigów osobowych, wind towarowych i platform dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo firmy zapewniają serwis gwarancyjny, pogwarancyjny i konserwację dźwigów – wind.
Trzy linie urządzeń nowej serii Compact Easy“, Universal“ oraz Expert“

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
W sprawie technologii i urządzeń firmy oferują również rozmaite zasieki utrudniające zburzenie ogrodzenia. Materiałem na zasieki może być m.in. drut kolczasty żyletkowy (inne nazwy to: drut żyletkowy, drut ostrzowy), który stanowi unowocześnioną i skuteczniejszą wersję zwykłego drutu kolczastego.

Ten wątek Cię zafascynował? Więc odkryj witrynę, gdyż znajdziesz w tamtym miejscu interesujące informacje, opisujące to zagadnienie.

Drut żyletkowy to gwarancja szczególnie trudnego do pokonania ogrodzenia, stosunkowo sztywnego i bardzo wytrzymałego. W propozycji przedsiębiorstw są m. in.

Masz chęć zobaczyć inne tego rodzaju bogate w informacje materiały? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie, która bez cienia wątpliwości posiada ważne dane.

zasieki płaskie i spiralne, w tym najlepszy ich rodzaj, czyli drut concertina. W ofercie firmy mają również niezbędne do założenia zasiek złączki, zaciskarki i ochronne rękawice. Zasieki typu Concertina wykonywane są w szczególnej postaci splatanych ze sobą w podwójną helisę dwóch odcinków drutu ostrzowego.

Druty ostrzowe są ze sobą bardzo dobrze pospinane specjalnymi, metalowymi złączkami (od trzech do pięciu złączek na każdy jeden zwój w zależności od średnicy zasieku). Po rozciągnięciu oraz zamontowaniu, Concertina tworzy szczególną, przestrzenną strukturę o sporej sztywności i wytrzymałości. Jeśli chcesz przeczytać więcej obowiązkowo zobacz stronę zapraszam do lektury. Do jej rozsunięcia konieczne jest przecięcie drutu ostrzowego co najmniej w trzech punktach. Zasieki Concertina z powodzeniem montowane są ze wszystkich typów profili drutu ostrzowego.