O czym pamiętać wybierając kominek? Na czym się skupić?

przez | 3 września 2021
Kominek w salonie niesamowicie odmienia klimat pomieszczeń. Żywy ogień w kominku gwarantuje, że nasz salon będzie przyjemny i ciepły. Na pewno ciężko znaleźć większą przyjemność aniżeli siedzenie przed kominkiem w ciemne, chłodne wieczory.

producent wkładów kominkowych

Autor: brx0
Źródło: http://www.flickr.com
Chcąc stworzyć takie miejsce we własnym domu musimy zastanowić się dobrze nad wyborem poszczególnych części – zabudowa kominka. Zastanawianie się zaczyna na etapie wybierania wkładu do kominka, gdyż producent (zobacz zalecamy tą stronę) wkładów kominkowych oferuje w tym zakresie sporą różnorodność. Poza sprawą estetyczną trzeba brać pod uwagę też inne szczegóły.

Jeżeli chcesz zdobyć więcej informacji na opisywany temat, to znajdziesz je zapewne pod tym linkiem (https://styro-papa.pl/pl/styropapa-cennik/), gdzie są one niesamowicie szczegółowo opisane.

Wkład taki powinien być bardzo odporny na duże temperatury jak też na duże zmiany temperatur. Oprócz tego nie może ulegać korozji. Ważne również, aby długo trzymał ciepło, jakie będzie oddawane długi czas po zgaszeniu paleniska. Producent wkładów kominkowych może zaoferować modele z żeliwa i ze stali – kominki.

Te żeliwne są lepsze, gdy odlewane są w jednym kawałku. Jeżeli natomiast skręcane są z płyt osobnych, to mogą się rozszczelniać. Natomiast, stalowe konstrukcje dobre są do nowoczesnych salonów. Mają prostą formę oraz budowę. Posiadają wewnątrz materiał do kumulowania ciepła. Zwróćmy uwagę na moc takiego kominka, która powinna być dostosowana do naszych potrzeb.

Kolejną rzeczą jest zabudowa kominek musi wyglądać bowiem estetycznie oraz ładnie współgrać z przestrzenią. Często wykonanie zabudowy zleca się fachowcom oraz to w ich gestii leży cały montaż. Niektórzy z kolei samodzielnie próbują zrobić taką zabudowę poszukując pomocy w internecie. Na pewno, gdy chcemy, aby doskonały efekt dała tego typu zabudowa kominek / sp także musi prezentować się doskonale.