Meble sosnowe do wnętrz

przez | 9 września 2022
Sosna jest to jeden z najpopularniejszych gatunków drzewa, z którego fabrykuje się meble. Wielu z nas decyduje się na zakup do swojego domu sprzętów wykonanych właśnie z tego drzewa.

Z jakiego powodu to właśnie one cieszą się tak ogromną popularnością?
szafka nocna

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
Meble drewniane są śnieniem niejednego posiadacza domu. Niestety, ich cena jest dosyć wysoka, szczególnie w zestawieniu z ceną sprzętów wykonanych z płyty. Co zrobić w wypadku, gdy nie przynależysz do osób z grubą portmonetką, jednakże równocześnie nie wyobrażasz sobie domku bez sprzętów z prawdziwego drewna? Nabądź sosnowe meble. Z uwagi na to, iż sosna do dość popularne drzewo w Polsce, cena tychże mebli jest wyjątkowo atrakcyjna. Z pewnością powinieneś przygotować się na to, że łóżko albo szafka nocna sosnowa będzie kosztowała więcej aniżeli podobny sprzęt zrobiony z płyty wiórowej, niemniej jednak zakupu tego nie odczujesz aż tak mocno, jak miałoby to miejsce w przypadku zdecydowania się na meble z droższego gatunku drewna (np. dębu).
szafka na buty
Meble sosnowe wyjątkowo cenione są przez osoby cierpiące na uczulenie na pył. Sosna ma przymioty elektrostatyczne, dzięki temu w pomieszczeniu, w jakim się one znajdują, nie ma zawirowań kurzu. Drugą cechą takich mebli jest higroskopijność. Chodzi o to, że drewno przez cały czas „pracuje” asymilując oraz oddając wilgotność.

Jeżeli chcesz pogłębić zagadnienie, to zachęcamy Cię do przeczytania opisu, który znajduje się pod zamieszczonym linkiem. Tam zawsze jest bieżąca treść (http://francke-art.pl/).

Robi to tak długo, aż zajdzie balans między wilgotnością drewna a wilgotnością wnętrza, w jakim się ono znajduje. Producenci meblowi cenią także fakt, iż sosna nadzwyczaj łatwo poddaje się obróbce, dlatego że jest nadzwyczaj sprężyste.

Za łatwiejszą obróbką nie idzie tu słaba trwałość. Wręcz przeciwnie, drewno sosnowe charakteryzuje się dość wielką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. szafka na buty posłuży całe lata.