Który sposób ogrzewania budynku wybrać ażeby zaoszczędzić?

przez | 17 marca 2022
Nowoczesne technologie dążą w kierunku oszczędności oraz ekologii. Wzrasta również ilość sposobów na ogrzewanie domów jednorodzinnych. `~ Czy warto inwestować w kosztowną instalację przypuszczając, iż już niezadługo się zwróci? Czy lepiej zaoszczędzić na instalacji natomiast płacić więcej za ogrzewanie? Czy opłaca się inwestować w tzw. eko rozwiązania? Czym ogrzać budynek, żeby zapłacić za to jak najmniej? Możemy uznać, że najlepiej opalać dom kotłem na paliwa stałe bądź pompą ciepła.

Kobieta na zakupach

Źródło: http://pixabay.com/
Jednak wybór nie jest tak łatwy.strona oświetlenie salonu oświetlenie salonuPoza kłopotliwym dla otoczenia dymem należy brać również pod uwagę uciążliwą obsługę kotła węglowego jak też konieczność monitorowania jego pracy. Dla kogoś, kto wiele czasu spędza poza domem, może to być ogromny kłopot. Ogrzewanie gruntową pompą ciepła będzie równie niedrogie, a pod względem wygody jest na przeciwległym biegunie. Nie produkuje ona spalin jak też funkcjonuje zupełnie automatycznie, tak iż można niemal zapomnieć o jej istnieniu. Gruntowa pompa ciepła napędzana jest prądem, ale daje ciepło pobierane z otoczenia, zakumulowane w ziemi, (a więc osiągalne darmowo) – dlatego uznaje się pompę za urządzenie ekologiczne. Niestety, jest też o wiele kosztowniejsza.
Stawiając na któreś z przyrządów troszkę kosztowniejszych w eksploatacji, możesz się cieszyć wygodą współmierną do tej, którą gwarantuje gruntowa pompa – http://www.afg.poznan.pl/oferta/sterowanie-pomp/9 – ciepła, a równocześnie wydać o wiele mniej na inwestycję.

Kotłownia z piecem na ziemny gaz kosztuje mniej więcej tyle co z piecem na węgiel rodzaju ekogroszek (o ile nie musimy budować długiego przyłącza gazowego), natomiast wydatki na paliwo do grzania domku o nawierzchni 150 m2 będą wyższe jedynie o niepełne 500 zł rocznie. Taka cena za komfort wynikający z braku potrzeby obsługi kotła wydaje się rozsądna. Od czego począć? Musisz odwiedzić specjalistyczny sklep grzejniki oprócz kotłów CO. także są tam dostępne.