Szukamy lokum nad morzem

przez | 3 września 2021
Inwestycja mieszkaniowa to dla wielu ludzi kluczowy, największy zakup w horyzoncie całego życia. Co w tej sprawie mówią mieszkańcy w Gdańsku? Jakich cen mogą się spodziewać gdańszczanie, przeglądający oferty tamtejszych deweloperów?

Przegląd osiedli…

Nowe mieszkanie

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli interesuje nas zakup nowego mieszkania, warto rozpocząć od poszukania w sieci, a ściślej mówiąc serwisach ogłoszeniowo-deweloperskich. Wyszukiwarki, a także porównywarki w tym stylu zaproponują potencjalnym klientom wiele propozycji kupienia mieszkania, uwzględniając wszelkie najważniejsze kryteria. Nie inaczej jest w przypadku Gdańska.

…i kryteriów mieszkaniowychCeny za metr kwadratowy zakupionego lokum uzależnione są od ilości pokoi, dzielnicy, typu zabudowy. Przykładowo – sporo mieszkań z perspektywą ukończenia w 2016, a nawet 2017 roku znajdziemy we Wrzeszczu. Ceny wahają się, to z powodu ilości pokoi (kawalerki po czteroosobowe), stawki za metr kwadratowy własnościowego lokum oscylują w granicach sześciu-siedmiu tysięcy PLN. To jednak nic w porównaniu do ceny za „nówkę” fundowaną przez dewelopera na Starówce – .

Od pięciu do dziewięciu tysięcy za m2 Bliskość Neptuna, Wełtawy ma swoją cenę. Jest ona duża – koszt metra kwadratowego elegancko wykończonego mieszkania osiąga dziewięć tysięcy złotych! Przy kawalerce o powierzchni nieco powyżej 20 metrów kwadratowych wychodzi wysoki koszt rzędu dwustu tysięcy złotych. Niewielkie są taryfy w przypadku większej liczby pokoi w tym miejscu – podglądnięta w Internecie „piątka” wyniesie ewentualnego chętnego nawet… milion złotych.

Trzy pokoje w dzielnicy Jasień to przykładowo koszt pięciu tysięcy za m2.

Kliknij ten link, a zobaczysz, że mieszczące się tam wpisy z www (http://www.cosmohomes.es/?idio=17) zaciekawią takie osoby, które zaabsorbowane są rozważaną tutaj tematyką.

Są to mieszkania w bloku, na trzecim piętrze. Na zakupie mieszkania zaoszczędzimy na rynku pierwotnym wybierając lokum, które znajduje się na parterze. Niezależnie czy jest to kawalerka, czy kilkupomieszczeniowy dom, ceny za metr kwadratowy będą niższe niż, np. na siedemnastym piętrze elitarnego wieżowca.

Pamiętajmy również o rządowym programie Mieszkanie dla Młodych, który obniży koszt mieszkania.nieruchomości (Prime Project – zarządzanie nieruchomościami)W przypadku dwu-trzy osobowego mieszkania nad Wełtawą MDM może dać nam nawet kilkadziesiąt tysięcy PLN zapasu. To znacząca kwota dla kupujących mieszkanie.