Czemu powinniśmy zdecydować się na zbudowanie prywatnej oczyszczalni ścieków dla domu?

przez | 9 lipca 2021
Budując swój dom przeważnie należy podjąć wiele naprawdę dość istotnych decyzji, szczególnie kiedy dom ma w doskonałym stanie służyć nam jak najdłużej. Interesującym rozwiązaniem dla osób, które planują zrezygnować z typowego szamba jest własna oczyszczalnia ścieków do domu. Jej montaż cieszy się obecnie naprawdę dużym zainteresowaniem.

oczyszczanie nieczystości

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego w takim razie dobrze jest decydować się na wspomniane rozwiązanie?

Oczywiście przez wzgląd na ogromną oszczędność pieniędzy. Nie jest ona widoczna natychmiast ze względu na fakt, że założenie oczyszczalni jest nieco droższe niż założenie szamba (ajpszamba.pl/), jednakże warto myśleć przyszłościowo, jako że już po kilku latach z pewnością okaże się, że oczyszczalnia jest zdecydowanie bardziej opłacalna. Ponadto, na uwadze trzeba mieć też własny komfort. Szambo ma konkretną pojemność, co oznacza, że nieczystości (porównaj Mar Agency) muszą być co jakiś czas wywożone. W przypadku oczyszczalni nie ma takiej potrzeby, co jest nie tylko dużym ułatwieniem, ale też oszczędnością.

Warto także pamiętać o tym, że oczyszczalnie takie jak są w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego. Wszystkie zanieczyszczenia są należycie rozkładane, więc na oczyszczalnie powinny decydować się wszystkie osoby, jakim dbanie o środowisko leży na sercu. Dziś na rynku funkcjonuje dużo firm, które proponują nie tylko możliwość całościowego zaprojektowania oczyszczalni, ale również jej montaż. Podsumowując – zdecydowanie się na przydomową oczyszczalnię ścieków niesie za sobą same plusy. Oszczędność funduszy, wygoda oraz bezpieczeństwo środowiska naturalnego – to wszystko powoduje, że oczyszczalnie charakteryzują się coraz większym zainteresowaniem.

szambo

Autor: Kai Hendry
Źródło: http://www.flickr.com

Należy jednak pamiętać, że jeżeli na danym terenie istnieje sieć kanalizacyjna, wtedy tak czy siak dom musi zostać do niej koniecznie przyłączony. Oczyszczalnię najlepiej zacząć budować podczas wiosny lub lata, wówczas bowiem sprzyjają warunki pogodowe, a ziemia jest na tyle miękka, że wykonanie wykopu nie stanowi większego problemu. Na dodatek, zaleca się, aby budowa wiązała się równolegle z zamieszkaniem w domu, ponieważ oczyszczalnie, których funkcjonowanie bazuje na osadzie czynnym, oczekują stałego dopływu ścieków. Oczyszczalnie zazwyczaj nie wymagają pozwoleń na budowę.