Jak w dobrym stylu udekorować naszą kuchnię?

przez | 9 lipca 2021
To, jaki styl będzie mieć nasza kuchnia jest uzależnione od wielu czynników. Większość osób stara się zachować spójność kuchni z innymi wnętrzami, wskutek czego cały dom ma podobny ccharakter. W większości przypadków kierujemy się indywidualnymi gustami, coraz nagminniej jednak decyzja o stylu pomieszczenia kuchennego podyktowana jest także okolicznościami praktycznymi. Kuchnia klasyczna właściwie zawsze będzie modna. Nie można tego powiedzieć o kuchni nowoczesnej, gdzie zastosowane materiały względnie prędko „się starzeją”.

kuchnia

Autor: Bad Kleinkirchheim
Źródło: http://www.flickr.com

W nowoczesnej kuchni przeważają również nowoczesne sprzęty, i to nie tylko pod względem funkcji i możliwości, w jakie są wyekwipowane, ale też pod względem designu. Większość urządzeń AGD we współczesnym wydaniu jest zabudowana. Wszystko należycie ukryte, estetycznie wkomponowane w zabudowę meblową. AGD najczęściej ma odcień chromu, choć do łask powracają też białe meble. Dla odważnych fabrykanci proponują także urządzenia w innych, bardziej niebanalnych odcieniach (pomarańcz czy czarny). Kuchnia w stylu nowoczesnym jest ogromnie uporządkowana, wszystko ma w niej własne, z góry ustalone miejsce. Kuchnię taką cechuje głównie prostota i ergonomiczność.

Kuchnia tradycyjna natomiast bywa przeciwieństwem kuchni w stylu nowoczesnym, chociaż nie we wszystkich wymiarach. Meble kabiny prysznicowe łódź na ogół są trwałe, wykonane z dobrej próby tworzyw, nierzadko kosztownych odmian drewna. Szafki do kuchni posiadają zazwyczaj fronty frezowane bądź rzeźbione, stoły kuchenne posiadają blaty z drewna lub kamienne. Kuchnia w tym stylu nie lubi niebanalnych i ryzykanckich połączeń, woli w wyższym stopniu stonowane odcienie, kojarzące się z zabudowa meblowa klasycznych kuchni jest naturalna, wyłącznie lakierowana, chociaż można spotkać też umeblowanie w barwach pastelowych. Więcej wskazówek jeśli chodzi o wybór mebli – ).

kuchnia

Autor: anhhang
Źródło: http://www.flickr.com

Charakterystyczne są przeszklone witryny w szafkach, w szczególności tych wiszących, jednak bywają one również stosowane w stojących kredensach. AGD w klasycznej kuchni również powinno być klasyczne – lecz wyłącznie w zewnętrznym wyglądzie, umożliwiającym dopasować go do charakteru całego pomieszczenia. Oferta wytwórców AGD pełna jest tego typu urządzeń, które z zewnątrz do złudzenia przypominają urządzenia z czasów naszych babć, natomiast we wnętrzu naszpikowane są technicznymi nowinkami. Wszystkim osobom, szukającym informacji o meblach dedykowanych do pomieszczeń polecamy witrynę i zachęcamy do lektury tekstów.