Jak upiększyć aranżację swojej łazienki

przez | 19 sierpnia 2022
Łazienka niekoniecznie musi być nieciekawym pomieszczeniem, my również zwracamy coraz większą uwagę na to jak wygląda. Chcemy, by była miejscem nie jedynie praktycznym oraz funkcjonalnym, ale również gustownie urządzonym, ciszącym oko. Przy dzisiejszym asortymencie mebli i sprzętów łazienkowych można sprawić, iż miejsce to będzie zarówno wygodne, jak i gustownie zagospodarowane.

łazienka

Autor: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Źródło: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Pierwsze pytanie często ma związek z tym, czy warto łączyć łazienkę oraz toaletę w jedną całość, czy jednak zdecydować się na dwa odrębne pomieszczenia. Nie zawsze istnieje taka możliwość, ale bywa tak, że wprowadzając się do świeżo zakupionego domu mamy sposobność zrobienia małego remontu i urządzenia tej przestrzeni po swojemu. Która opcja lepiej się sprawdza? Chociaż bez wątpienia bardziej komfortowo jest posiadać dwa osobne pomieszczenia na łazienkę i ubikację, Mając je w jednym pomieszczeniu zyskujemy więcej dodatkowych metrów kwadratowych. Takie rozwiązanie jest lepsze w przypadku małego mieszkania oraz lokum, gdzie przebywa niewielka liczba osób. Gdy liczba lokatorów jest większa posiadanie dwóch odrębnych pomieszczeń rozwiązuje problem związany z kolejką pod drzwiami oraz niespokojnym oczekiwaniem na wyjście osoby w tym czasie korzystającej z tego pomieszczenia.

Urządzenie łazienki nie jest rzeczą prostą, gdyż wstawiając do niej poszczególne sprzęty oraz meble musimy się dopasować do wcześniej zainstalowanej kanalizacji oraz instalacji wodnej.Które urządzenia i meble muszą się koniecznie znaleźć w każdej łazience? Toaleta oraz umywalka umywalki ze stali nierdzewnej to podstawa. Wanna nie jest niezbędna,ponieważ spokojnie można ją zastąpić kabiną prysznicową, dobrze gdyby była ze szkła hartowanego jak . Tutaj dużo zależy od wielkości pomieszczenia(zobacz cea 410) jak również od naszych własnych preferencji. Należy jednak wiedzieć, że tak samo muszla, jak i umywalka, wanna albo kabina prysznicowa muszą być łatwo dostępne. W pobliżu wanny lub prysznica świetnie sprawdzi się półka, gdzie będą ustawiane niezbędne w czasie kąpieli kosmetyki.

Niezbędnym sprzętem w każdej łazience są półki i szafki, które sprawią, że unikniemy zagracenia łazienki i dzięki którym zachowamy tam ład i czystość. Fajne są też szklane panele do łazienki. Dobrym rozwiązaniem są również uchwyty zawieszane na ścianie, na których można wieszać ręczniki i pozostałe potrzebne sprzęty, takie jak szczotki do pleców czy woreczki z dodatkowymi kostkami mydła.Estetyczna aranżacja tego wnętrza to kolejny istotny element wiążący się z ostatecznym efektem wizualnym, z pewnością jednak należy unikać tu przesady.