Szkło elementem wystroju firmy? Sprawdź!

przez | 9 lipca 2021
Urządzanie wnętrz to działalność wydawałoby się niezbyt istotna, by nie uznać banalna. Ktoś mógłby zadać pytanie: jakim sposobem ładne wnętrze ma pomóc w prowadzeniu biznesu? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Rzeczywiście, same schludne ściany oraz kwiaty w pomieszczeniu na zdolność produkcyjną pracowników mają mały wpływ.

szkło - lacobel

Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/

Większy mają na nastrój pracowników, i w ów sposób aranżacja wnętrz wpływa na zdolność produkcyjną.

Czy jednak istnieje wpływ bezpośredni przemyślanego układu pomieszczenia na zdolność produkcyjną? Zapewne tak, nie ma przeszkód by połączyć ergonomię ze stylistyką. Nie koniecznie musi to być wcale kosztowna inwestycja. Przykładem może być tu chociażby podział dużego wnętrza biurowego na mniejsze części. Doskonale do takiego celu nadadzą się ścianki – poszerzone informacje pod linkiem – szklane. Prezentują się nadzwyczaj nowocześnie, jednocześnie zapewniają pracobiorcom komfort kreując minimalną przestrzeń osobistą. Stosownie grube ścianki szklane (zobacz szklana ścianka) mogą rewelacyjnie izolować akustycznie, co prawdopodobnie pozwoli na skupienie się na pracy. Jednocześnie szkło jest tworzywem ogromnie estetycznym – bez problemu można na nim ulokować eleganckie logo firmy.

Tego typu rozwiązania znakomicie sprawdzają się w dziale obsługi klientów. Zapewniają dyskrecję w trakcie załatwiania spraw, jednocześnie pracownik ma możliwość obserwowania całego pomieszczenia a petent ma odczucie iż firma jest otwarta a także oczekuje go.

ścianki szklane

Autor: Uqbar is back
Źródło: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/

Możemy zapytać czy podobne rozwiązanie jak ścianki szklane to bezpieczne rozwiązanie. I w tym wypadku odpowiedź będzie twierdząca. Nowoczesne metody produkcji szklanych tafli pozwalają na zastosowanie owego materiału prawie wszędzie. Pozytywem stosowania szkła jako elementu konstrukcyjnego jest to, że względnie łatwo łączy się ono z pozostałymi materiałami. Pozwala nam to na puszczenie cugli fantazji w sposób w zasadzie bezgraniczny.

Ścianki szklane mogą zostać zdobione fragmentami metalowymi, kamienieniami szlachetnymi, albo tworzywami sztucznymi. Dla przykładu bardzo ładnie wygląda taka przegroda w połączeniu z kutym logotypem firmy. Możemy też spotkać takie elementy wykonane z tak zwanego półprzeźroczystego szkła. Dużym walorem takiego rozwiązania jest to, iż ścianki takie są prostsze w utrzymaniu czystości niż ścianki z innych tworzyw.