Żurawie jako maszyny o obszernym przeznaczeniu

przez | 6 maja 2022
Żurawie to dźwigi jakie posiadają obszerne przeznaczenie we wszelkich obszarach życia. Ich rosnące każdego roku zapotrzebowanie związane jest z ciągłym postępem liczby inwestycji, firmbudowlanych, czy przyrostem transportu. Miejsce czynienia pracy, zapotrzebowanie i rodzaj pracy ma znaczenie na wybór rodzaju żurawia którego potrzebujemy użyć. Żurawie Wrocław, jakich zasadniczym składnikiem nośnym transportującym ładunek jest wysięgnik, rozróżniamy zależnie od cech użytkowych, oraz przeznaczonych cech konstrukcyjnych.

żuraw na budowie

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Własności użytkowe scalają się przeznaczeniem tych sprzętów do wskazanych robót przeładunkowych w budownictwie, portach, stoczniach, na statkach, w kolei, czy zakładach pracy. Jest wiele wersji dźwigów. Żurawie Wrocław stacjonarne to dźwignice tworzące się z zamontowanych na stałe do podłoży słupów, na jakich przymocowano wysięgniki czyniące ruch obrotowy (tutaj je kupisz).

Widzisz u siebie nienasycenie? Potrzebujesz dużo artykułów na zbliżony temat? Dla nas to wyśmienita nowina. Zatem kliknij w podany link i gotowe.

Kąt obrotu wysięgnika może być ograniczony parametrami dźwigu, ale może także wynosić pełne 360o. Po obrotowym wysięgniku przesuwa się wciągnik, będący modułem unoszącym bagaże.

Dźwig samojezdny jest dźwignicą służącą do przesuwania towarów, przytwierdzonym na podwoziu samojezdnym, posiadająca wysięgnik mogący wykonywać ruch obrotowy, a również ruch obniżenia, także unoszenia. W większej części przypadków wysięgnik ma normowaną długość i możliwość teleskopową. Takie żurawie Wrocław przeznaczone są zwłaszcza do ruchu po drogach publicznych o utwardzonej nawierzchni. Pewna część, w zależności od właściwości układu jezdnego podwozia może poruszać się po obrębie o nieutwardzonej nawierzchni.

Żuraw ruchomy to żuraw zamontowany na aucie ciężarowym między kabiną kierowcy a skrzynią, czy też z tyłu auta, służący do załadunku towaru na auto, również jego rozładunku. Główne wersje dźwigów przenośnych to dźwigi do transportu materiałów budowlanych, także do transportu drzewa. Żuraw wieżowy komponuje się z pionowego masztu osiedlanego na przejezdnym, bądź stacjonarnym podłożu i wysięgnika poziomego, lub nachylonego pod kątem do poziomu. Żuraw wieżowy unosi ciężary na haku opuszczanym na lince z wysięgnika żurawia.