Szyby zespolone, antywłamaniowe, termoizolacyjne i przeciwsłoneczne.

przez | 10 maja 2022
Ważna jest nowoczesna marka w szkle, będąca synonimem termoizolacyjnych szyb zespolonych i wielofunkcyjnych systemów, charakteryzujących się najwyższą jakością. W budowie szyb zespolonych używa się różnego rodzaju szkła, dobierając w ten sposób najmocniej pożądane parametry przeszklenia.

Okna

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com
Systemy szyb zespolonych można podzielić na zestawy dwukomorowe – w skład których wchodzą trzy szyby i zestawy jednokomorowe – składające się z dwóch szyb. W przestrzeniach między szybami można montować dekoracyjne szprosy w dowolnych kolorach. Poniżej przedstawiamy rodzaje szyb zespolonych.

W dzisiejszych czasach znacząca w technologii budowlanej jest wysokowydajna izolacja termiczna. Aby zminimalizować straty ciepła z pomieszczenia na zewnątrz, w oknach montuje się szyby termoizolacyjne z niskoemisyjną powłoką, umieszczoną w przestrzeni międzyszybowej.

Najważniejszym zadaniem jakie spełniają szyby antywłamaniowe jest osłony stałe lokatorów. Szyby te stwarzają dużą ochronę domu przed złodziejami. Zastosowanie szyby antywłamaniowej w oknie ze wzmocnionymi okuciami pozwala na rezygnację z dodatkowych zabezpieczeń takich jak kraty. Szyba np. GlasMax Secure jest laminowana. Dzięki temu stopień bezpieczeństwa możemy modelować do naszych potrzeb wykorzystując różne kombinacje szkła oraz ilość warstw specjalnej folii PVB. Im jest więcej warstw szkła i grubsza folia, tym większa jest ochrona przed włamaniem.

Szyby przeciwsłoneczne mają za zadanie zapobiegać przegrzewaniu się pomieszczeń, zwiększa to komfort oraz zmniejsza koszty klimatyzacji. Wyjątkowe znaczenie ma to w wypadku budynków użyteczności publicznej np. biurowcach. Nasze nowoczesne szkła przeciwsłoneczne dają nie tylko skuteczną ochronę przed nagrzewaniem się pomieszczeń w czasie lata, ale także ograniczają straty ciepła zimą.

Ogromne znaczenie dla naszego komfortu ma także ochrona przed hałasem. Oferowane szyby dźwiękoizolacyjne powinny być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie nie da się zlikwidować lub zmniejszyć hałasu.

Wybierz rozwiązanie najlepsze dla siebie!

Zobacz ofertę wykończeń pomieszczeń firmy :
Wyświetl większą mapę