O czym pamiętać dobierając fototapetę? Jakiego typu kwestie są najważniejsze?

przez | 5 listopada 2021
Fototapety to dobry wybór do prawie każdego miejsca, nie zadziwia więc, że decyduje się na takie rozwiązanie coraz więcej osób. To bardzo dobra alternatywa dla pozostałych rozwiązań, szczególnie, że wychodzi niezbyt drogo, a samo położenie tapety jest niezwykle łatwe.

Co warto o tym wiedzieć?

Na rynku jest bardzo duży wybór, ale generalnie dzielimy je na 3 typy, jest więc fototapeta foliowa, lateksowa i winylowa. trzy modele nadają się różnorakich podłoży, różnią się wieloma aspektami, z pewnością zaś ceną, zastosowaniem i wytrzymałością.

Gdy zaciekawił Cię omawiany artykuł, to wejdź na odnośnik do witryny (https://sklep.kunszt.pl/lozko-metalowe-florence-140-kute-15-kolorow-p-79.html), który zaprowadzi Cię do cennej witryny – ona starannie opisuje ten temat.

Odmienne będą fototapety do salonu i do pokoju dziecięcego, identycznie odmienne przypasujemy do kuchni, w jakiej panują specyficzne warunki.

mieszkanie - malunek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety Drukuje się ekologicznymi farbami na różnorodnych materiałach i ta w sumie kwestia, na jakim rodzaju podłoża została nadrukowana wpływa na ich jakość oraz cenę. Do kupienia są także fototapety foliowe, czyli samoprzylepne, które są drukowane na tkaninie poliestrowej. Z wyglądu przypomina ona ścienną naklejkę, to najbardziej tania i najbardziej wybierana fototapeta. Takiego typu tapetę stosuje się na powierzchnie gładkie, czyli pasuje na meble, szyby, drzwi, ale i oczywiście na ściany.
fototapety do salonu

Autor: Etap Sofa
Źródło: Etap Sofa
Jest naprawdę dobra do pokoju dla dziecka, szczególnie z dobrym, interesującym wzorem jak fototapety mapa świata. Sporym ułatwieniem jest to, iż jesteśmy w stanie ją łatwo zdjąć i przykleić w inne miejsce –

To jakiego typu fototapetę wybierzemy zależy oczywiście od tego, jaki mamy gust, a także w jakim pomieszczeniu ma być. Każdy lubi inne widoki, więc zdecyduje się na to, co lubi, ale z kwestii praktycznych powinniśmy pamiętać, że przykładowo do kuchni dobieramy inną fototapetę niż do salonu.