Mała wielka łazienka

przez | 9 lipca 2021
Masz niedużą umywalnię i nie masz pojęcia, w jaki sposób ją urządzić? Bez nerwów. Sądem stylistów nie ma powierzchni, jakiej nie dałoby się ciekawie oraz funkcjonalnie zaaranżować.
Chociaż każdy zapewne pragnąłby mieć swój prywatny pokój kąpielowy wielkości garsoniery, to jak się nie ma, co się kocha, to się lubi, co się ma.

szuflady ze śrubami

Autor: kense
Źródło: http://www.flickr.com
komfort

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame

towar

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
I wcale nie musi to oznaczać, iż się lubi coś paskudnego. Co jednakże zrobić, gdy pragniemy na 4 metrach pomieścić i wannę, i prysznic, i do tego wcisnąć pralkę? Nieduża przestrzeń to faktycznie wyzwanie aranżacyjne. Wymaga sporej fantazji, ale też wiedzy z zakresu „dekoratorskiej magii”. Na szczęście istnieje kilka optycznych trików, które sprawią, że nawet malutka toaleta wyda się dużo większa. Odcień. Tu sprawa jest właściwie oczywista: malutkim powierzchniom lepiej będzie w jasnym. Biała barwa, beże, – generalnie wszelkie chłodne zabarwienia wywołają wrażenie, że mury „oddalą się od siebie”, a tym samym powierzchnia się zwiększy. W trakcie wyboru kafli łazienkowych pamiętajcie też o tym, ażeby nie były matowe, tylko z lekkim odblaskiem – w niewielkiej toalecie wszystko, co będzie odbijać blask, jest jak najbardziej pomyślne. Warto zatem kupić jasne płytki ceramiczne czy płyty marmurowe, połyskującą armaturę, chromowane wieszaki. Ma je w ofercie praktycznie każdy salon łazienek (masz więcej pytań?) – poznaj szczegóły – – łazienki . Jeżeli potrzebowalibyście posiadać koniecznie jakiś wzór na posadzce, najlepiej, jeśli to będzie karo – wizualnie rozszerzy podłogę.

Na ścianę należałoby wybierać z kolei desenie poziome.
Zwierciadło. Najodpowiedniej ogromne – może być nad wanną czy nawet na całej ścianie. Powinno się uplanować je vis-a-vis wejściowych drzwi.