Jakie cechy posiadają sosnowe meble?

przez | 9 grudnia 2021
Sosna to jeden z popularniejszych gatunków drewna, z którego produkuje się umeblowanie. Wielu z nas stawia na zakup do swojego domu sprzętów wykonanych właśnie z tego drzewa. Z jakiej przyczyny to właśnie one cieszą się tak dużą popularnością?
Meble drewniane są marzeniem niejednego posiadacza domu albo mieszkanka.

Na nieszczęście, ich cena jest dość wysoka, w szczególności w porównaniu z ceną sprzętów stworzonych z płyty.

Jeśli sądzisz, że te informacje są przydatne, to odsyłam do strony www – tam również są podobne dane, które warto przeczytać.

Co zrobić w przypadku, gdy nie należysz do ludzi z grubym portfelem, jednakże równocześnie nie wyobrażasz sobie domku bez sprzętów z autentycznego drewna? Kup meble sosnowe Zapraszamy na stronę partnera – Meble (zobacz materac piankowy 160×200) Magnat. Z uwagi na to, że sosna do dosyć popularne drzewo w naszym kraju, cena tych sprzętów jest niezmiernie atrakcyjna. Rzecz jasna musisz przyszykować się na to, że za łóżko bądź komodę sosnową zapłacisz więcej aniżeli za podobny mebel wykonany z płyty wiórowej, niemniej jednak zakupu tego nie odczujesz aż tak mocno, jak miałoby to miejsce w wypadku zdecydowania się na umeblowanie z droższego gatunku drewna (dla przykładu dębu).

Oświetlenie w pokoju malucha nie musi być nudne

Autor: Sigma
Źródło: Sigma
Meble sosnowe wyjątkowo doceniane są przez osoby cierpiące na uczulenie na roztocza kurzu domowego. Sosna ma własności elektrostatyczne, dzięki czemu we wnętrzu, w którym się meble znajdują, nie będzie zawirowań kurzu. Drugą własnością takich mebli jest higroskopijność. Idzie o to, że drewno przez cały czas „pracuje” asymilując a także oddając wilgoć. Robi to tak długo, aż nastąpi stabilność między wilgocią drewna a wilgotnością wnętrza, w którym się ono znajduje. Fabrykanci meblowi cenią również fakt, że sosna bardzo łatwo poddaje się obróbce, dlatego że jest niebywale elastyczne. Drewno sosnowe charakteryzuje się dość wielką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Naturalnie sprzęty sprawione z drewna dębowego będą od nich wytrzymalsze, lecz też niestety o wiele, wiele droższe.
Dobrze jest więc mieć w mieszkaniu takie sprzęty, chociaż by to była jedynie szafka na buty .