Kupujesz nieruchomość z rynku pierwotnego? Zobacz, na co dobrze jest zwrócić uwagę!

przez | 8 czerwca 2022
Jeśli planujesz przenieść się do nowego mieszkania, które nabędziesz na rynku pierwotnym, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii. Sęk w tym, by zmniejszyć możliwe ryzyko.

mieszkania, nieruchomości

Źródło: pixabay.com
Nabycie czterech kątów to bez wątpienia ogromna, życiowa inwestycja.

Pewnie chcesz poznać ekstra wiadomości dotyczące tego wątku. Jeśli zaintrygował Cię nasz najnowszy materiał (https://bestem.com.pl/produkty/), to przeczytaj go na stronie pod linkiem.

Z pewnością przeglądasz Internet w poszukiwaniu ogłoszenia, które wpisze się w twoje oczekiwania i wymagania, wstukując wyrażenia typu „mieszkania Wrocław”, „mieszkania na warszawskim Bemowie” czy „mieszkania w Gdańsku”. Sieć internetowa jest bez dwóch zdań doskonałym źródłem informacji w tym obszarze. Trzeba wiedzieć, że do wyboru mamy różnorakie strony, na których ukazywane są określone ogłoszenia. Możemy ustawić wybrane kryteria tak, by odpowiadały naszym wymaganiom, przykładem będzie cena, metraż.

Jeśli naszą uwagę przykuje ogłoszenie, które wpisuje się w nasze wymagania, czyli wiemy, że interesują nas mieszkania na warszawskim Bemowie czy gdańskich Aniołkach, trzeba upewnić się, czy umiejscowienie nieruchomości jest korzystna- Powinniśmy rozważyć, co musi znaleźć się w okolicy. Jeśli masz małe dzieci, świetnie jeśli za rogiem znajdzie się przedszkole, szkoła. Niektórzy chcieliby korzystać z pobliskiego klubu fitness, basenu. Inni nie są w stanie wyobrazić sobie, żeby w okolicy nie było supermarketu, sklepu osiedlowego czy piekarni bądź gabinetu kosmetycznego. Nie bez znaczenia pozostają przystanki komunikacji miejskiej, ich bliskość może istotnie ułatwić życie.

budynki, budowle

Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com
Upewnijmy się, że lokal jest dobrze skomunikowany z ważnymi miejscami w mieście. Następnym etapem będzie rozmowa z deweloperem oraz podpisanie z nim umowy. Przedtem, warto sprawdzić opinie na ten danego inwestora. Popytajmy znajomych, przyjaciół lub poczytajmy opinie widniejące w Internecie. Podkreślenia wymaga sprawa, że umowa z deweloperem musi zawierać dokładne informacje dotyczące inwestycji. Drobiazgowe plany załączone do umowy są jak najbardziej wskazane. Dzięki temu, w czasie prac będziemy mieć możliwość sprawdzenia, czy wszystko odbywa się tak, jak zostało ustalone. Umowa przedwstępna, jak stanowi prawo, zawierana jest w formie aktu notarialnego.