Garaż: jakiego typu bramę warto kupić?

przez | 9 lipca 2021
Trzymanie samochodu pod chmurką nie jest dla niego korzystne. Stąd posiadacze samochodów, jeśli tylko jest to możliwe, postanawiają w czasie budowy domu zastosować projekt domu z garażem. Nie wystarczy jednak tylko wybranie dobrze wykonanego planu garażu, trzeba jeszcze dopasować do niego idealną bramę. Najczęściej kupowane są garaże blaszane. Niezależnie od rodzaju garażu trzeba dobrać do niego wysokiej jakości bramę.

brama garażowa

Autor: WIŚNIOWSKI
Źródło: WIŚNIOWSKI
W przypadku garaży murowanych można wybrać różne rodzaje bram garażowych, nie inaczej jest zresztą w przypadku garaży z blachy. Producent garaży może wykonać garaż z bramą rozwieralną, rolowaną lub segmentową. Na ogół jednak właściciele garaży murowanych oraz blaszanych wybierają bramy garażowe uchylne. Dostępne obecnie bramy garażowe uchylne najczęściej stosowane są przez posiadaczy samochodów, których garaż stoi na działce, której powierzchnia jest duża. Do otwarcia takiej bramy potrzeba bowiem dużo miejsca – czytaj o bramach garażowych . Jeśli jednak postawiliśmy na garaż zrobiony z blachy, który ustawimy na niewielkiej działce, można kupić inny typ bramy. Zgodnie z preferencjami klienta producent garaży może wykonać garaż z zajmującą mało miejsca bramą(polecamy furtki panelowe) o charakterze segmentowym. W przypadku bram garażowych segmentowych wyróżnić można dwa rodzaje: bramy segmentowe boczne oraz bramy – sprawdź informacje – segmentowe górne. Jeszcze mniej miejsca wymagają bramy rolowane.

W przypadku bram , które przeznaczone są do garażu producenci proponują klientom nie tylko ogromny wybór ich rozmaitych typów. Można dowolnie wybierać również wzór oraz barwę bramy. Jest to bardzo istotne w przypadku, gdy wybieramy bramę garażową do murowanego garażu wtopionego w bryłę domu. Bardzo duży wybór kolorów sprawia, że jej barwę można bez trudu dobrać do koloru elewacji domu. Co więcej, producenci bram potrafią wykonać bramę na indywidualne zamówienie klienta. Będzie to oczywiście kosztować odrobinę więcej, jednak zamawiając bramę można idealnie dopasować bramę do swoich wymagań. Producenci – czytaj o firmie WawSystem – w dbałości o wygodę użytkowników oferują również bramy garażowe wyposażone w systemy automatyczne, które wyraźnie zwiększają wygodę korzystania z garażu. Bramę otworzyć można bez konieczności wysiadania z auta.