Wycinka gałęzi, które są groźne dla środowiska

przez | 9 lipca 2021
Z drzewami w mieście nie jest wcale tak prosto. Jak wiadomo chcemy żeby istniały pasy zieleni, ale kiedy widzimy gałęzie drzewa prawie w naszym oknie lub dostrzegamy drzewo, które koroną sięga niemalże linii wysokiego napięcia, to jednak wolimy, żeby to drzewo było usunięte. Jeśli chodzi o wycinka drzew warszawa jest miejscowością, gdzie istnieje sporo przedsiębiorstw, które są w stanie wyciąć dane drzewo. Oczywiście w ramach znanych wszystkim rozwiązań prawnych. Firmy najpierw muszą sprawdzić, czy nie muszą mieć zgody na usunięcie drzewa. A później starają się ocenić koszt takiego przedsięwzięcia. Cena zależy od dużej ilości czynników. Stopień trudności usunięcia drzewa, to, w jakim miejscu się ono znajduje, czy może dojść do uszkodzenia czyjegoś mienia, w czasie wycinki drzewa. Przedsiębiorstwa muszą ustalić wszystkie aspekty, żeby móc ustalić cenę wycinki danego drzewa.

Pozbywanie się drzew w większych miejscowościach

arborysta

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy, kto mieszka w Warszawie doskonale wie, że jest sporo drzew, które trzeba wyciąć. Jednak władza jakoś nie kwapi się, żeby zrobić z nimi porządek. Przy większych wichurach dochodzi do zerwania linii energetycznych i ludzie nie mają prądu, bo nikt nie zadbał o wycinką drzew. Choć zdarza się i tak, że nie musimy ścinać całego drzewa – kliknij tutaj – a jedynie jego gałęzie. Pielęgnowanie drzew pozwoliłoby na to, by nie utrudniały one życia mieszkańcom. Dlatego ludzie od zagospodarowanie zieleni w Warszawie powinni wziąć pod uwagę te drzewa, które rosną w jakimś miejscu bez ludzkiej ingerencji. To znaczy, niektóre drzewa stoją w jakimś miejscu latami, a nie są to pasy zieleni. Ludzie nic z nimi nie robią i po prostu buduje się obok budynki, a później okazuje się, że drzewo przeszkadza.

Dlatego warto, by ludzie z administracji domyślili się, że ścinanie drzew warszawa w pewnych miejscach stolicy jest konieczna dla dobra ludzi. I w związku z tym, to miasto musi zadbać o to, by fachowcy zrobili porządek z danym drzewem, by mieszkańcy sami nie musieli płacić za takie działania. W przypadku, gdy drzewo do wycinki jest na naszej ziemi to jesteśmy zobowiązani samemu zadbać o to, by drzewo zostało wycięte. Trzeba znaleźć firmę, która oferuje usuwanie drzew w Warszawie. Firma przyjedzie, poda przybliżoną cenę i zajmie się drzewem. Pamiętajmy, że lepiej zapłacić za wycinkę drzewa, niż kiedy coś drzewa (zobacz również jak legalnie wyciąć drzewo?)tanie płacić odszkodowania.