Drzwi przesuwane szklane w nowocześnie wyposażonych domach

przez | 16 marca 2022
Nowoczesny styl w urządzaniu mieszkań oraz domów odznacza się dużo większym zainteresowaniem. Z reguły są to minimalistyczne ozdoby, proste formy, soczyste kolory, takie jak czerń oraz biel bądź ich interesujące połączenie. Doskonale pasują do niego drzwi przesuwne szklane, które dzielą przestrzeń. Dlaczego warto jest się na nie zdecydować?

Taras ułożony z płyt Libet decco i z desek

Autor: Libet
Źródło: Libet
Z reguły ze względu na fakt, że optycznie nie zmniejszają wnętrza. Wręcz przeciwnie, dają mu możliwość zachować pierwotne proporcje. Drzwi szklane łączą z tego względu funkcję klasycznych drzwi, ale jednocześnie znakomicie nadają się do tych pomieszczeń, których metraż jest faktycznie mały.

Na dodatek, prezentują się niezwykle ciekawie, przede wszystkim jeżeli odpowiednio dba się o ich czystość. Znakomicie dopełniają nowoczesną stylistykę. W których pomieszczeniach wskazane jest wykorzystać takie rozwiązanie?

drzwi przesuwne szklane jak na stronie ze szkła nadają sigaleria (powołaj się na nas)a przykład do oddzielenia kuchni od salonu lub salonu od jadalni czy biblioteczki. Każde wnętrze, jakie zostanie nimi ozdobione nabierze oryginalnego charakteru. Ponadto, drzwi szklane sprawdzają się też przy wyjściach na balkon lub taras. Polski klimat powoduje, że zdecydowana większość roku jest pozbawiona promieniowania słońca, w związku z tym domy są niedoświetlone. Szkło w drzwiach tarasowych zapewni, że do pomieszczenia będzie dostawała się kategorycznie większa ilość słońca, wnętrze stanie się jaśniejsze i bardziej przytulne. Warto pamiętać, że to mała ilość promieniowania słonecznego oddziałuje na możliwość występowania depresji sezonowych, tym samym jego większa ilość doskonale wpływa na samopoczucie mieszkańców domu.

Na rynku oferowane są drzwi wyprodukowane z różnych rodzajów szkła, chociażby mlecznego, jakie można wykorzystać w pomieszczeniach, których wnętrza chce się zasłonić przed spojrzeniem niepożądanych osób. Drzwi szklane przesuwne sprawdzają się w garderobach oraz łazienkach, szkło bowiem jest materiałem wytrzymałym.

Duża ilość szkła to jedna z cech typowych dla nowoczesnego stylu urządzania wnętrz. Drzwi przesuwne zrobione ze szkła odznaczają się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ nie pomniejszają optycznie wnętrza, przepuszczają dużą ilość promieniowania słonecznego i co najważniejsze – prezentują się bez wątpienia niezwykle atrakcyjnie – zobacz realizacje: .