Jakimi rzeczami łazienki w miejscach publicznych różnią się od łazienek domowych, jakie będzie ich podstawowe wyposażenie.

przez | 9 lipca 2021
Łazienki w publicznych czy handlowych obiektach znacząco różnią się od tych w domu. Tak naprawdę są one sprowadzone do funkcji ubikacji, ponieważ przeważnie nie ma w nich ani wanny ani prysznica. Jest za to trochę więcej pisuarów i kabin, niekiedy nawet więcej niż dwadzieścia. Bierze się to z faktu, że w obiektach tego typu przeważnie znajduje się dużo ludzi i jeśli byłyby tylko dwie kabiny to mogłoby się w pewnym momencie zrobić trochę ciasno i zaczęły by się robić kolejki. Kabiny są przeważnie oddzielone od siebie niewielkimi ściankami, które mają zapewnić odpowiednią dyskrecję i intymność, lecz nie zajmującymi dużo miejsca.

Takie publiczne łazienki składają się przeważnie z dwóch pomieszczeń, w jednym znajdują się właśnie kabiny i pisuary, natomiast drugie przeznaczone jest do umycia rąk. Istotnym elementem wyposażenia między innymi jest lustro, w którym można się przejrzeć, przeważnie powieszone jest ono na ścianie nad umywalkami. Umywalek najczęściej także jest kilka, one również są w wersjach przemysłowych i przeważnie mają kształt jednego długiego blatu, w którym znajdują się poszczególne umywalki. W zastosowaniach publicznych stosuje się także inne baterie. Z powodu oszczędności puszczają one strumień wody jedynie na określony okres czasu, a potem automatycznie ją wyłączają. Mogą być albo włączane ręcznie, w których należy nacisnąć guzik, albo w wersji automatycznej, w takiej sytuacji włączaniem steruje specjalny czujnik.
Ogródek skalny

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym ważnym elementem wyposażenia łazienek publicznych są plastikowe dozowniki mydła. Powinny się one charakteryzować dwoma ważnymi rzeczami, czyli łatwością obsługi i odpowiednią wytrzymałością. Z pewnością każdy miał kiedyś okazję trafić na urządzenie, przy którym zastanawiał się, w jaki sposób dostać się do mydła. A jeżeli nieodpowiednio się za to zabrał, to bywało, że taki dozownik nie przeżył szukania.

Żeby zgłębić wiedzę na opisywany temat obejrzyj stronę, która zawiera interesujące informacje na ten temat – wystarczy kliknąć!

Przeważnie dozowniki występują pod postacią niedużego pojemnika z mydłem, powieszonego tuż nad umywalkami. W dolnej jego części umieszczona jest nieduża dźwigienka, której pociągnięcie sprawia, że mydło wydostaje się z pojemnika.

Jeśli zainteresował Cię niniejszy post, bez ociągania zobacz jeszcze inne warte przeczytania (http://www.vaco.com.pl/kontakt/gdynia.html) materiały – z pewnością również Cię zaintrygują.

Na koniec trzeba też pamiętać o tym, że korzystający z łazienek powinno w jakiś sposób wytrzeć swoje ręce. Tu sposobów jest parę.

Bardzo często w łazienkach spotkać można ręczniki z papieru, które wprawdzie są bardzo wygodne, jednak stosunkowo drogie. Innym pomysłem są plastikowe suszarki do rąk, włączają się one po podłożeniu swoich dłoni pod znajdujący się na samym dole otwór i przy pomocy gorącego strumienia powietrza dokładnie je suszą – zobacz.