Jak błyskawicznie zmienić dekorację kuchni, czyli co mieszkańcy domu powinni wiedzieć o fototapetach

przez | 6 września 2022
Kuchnia w każdym domu to zarówno miejsce, gdzie przygotowuje się oraz je posiłki, jak i przegląda codzienną gazetę, pije przedpołudniową kawę, ogląda brazylijskie telenowele czy wreszcie podejmuje gości. Nic zatem zaskakującego w tym, że każda gospodyni chce, aby to pomieszczenie zawsze prezentowało się imponująco. Z uwagi, że tutaj sporo się dzieje, to trudno tu utrzymać porządek, a i urządzenia, jak również ściany brudzą się o dużo szybciej niż w pokojach. Z tego powodu kuchnię należy systematycznie odnawiać. Nawet jeżeli właściciele mają niewiele czasu, to wystarczy ledwie jedno weekendowe popołudnie na zmianę aranżacji wnętrza, bo tyle właśnie zajmuje przyklejenie fototapety.

tapeta

Autor: art.widi
Źródło: art.widi
Do kuchni, zarówno tej małej, jak i tej dużej, najbardziej pasują te, które swoim motywem w jakiś sposób nawiązują do zajęć wykonywanych w tym pomieszczeniu lub obrazują gotowe dania. Sprzedawcy fototapet klasyfikują wszystkie dostępne wzory, zatem klient internetowego sklepu praktycznie nie powinien mieć żadnych problemów ze znalezieniem najwłaściwszego modelu – poznaj sposoby na aranżację wnętrz . W ostatnich latach fototapety do kuchni są wytwarzane także w technologii 3D – dają one złudne wyobrażenie przestrzeni, zatem są często kupowane, szczególnie przez właścicieli niewielkich mieszkań w blokach usytuowanych na terenach miejskich. Pomimo tego że tego typu tapeta nie powiększa metrażu pomieszczeń, to jednakże sprawia, że wnętrze staje się pozornie większe.

Umeblowanie niedużej kuchni jest oczywiście wyzwaniem dla kreatywności jej posiadacza – musi on mieć na względzie ograniczenia, choć inwencja twórcza ograniczeń z reguły nie lubi. Na szczęście producenci nie ignorują wymagań konsumentów. Fototapety na wymiar kupują głównie ci, którzy mają niewielką kuchnię i… bujną wyobraźnię. Minęły czasy, gdy urokliwa kompozycja zajmowała prawie całą ścianą – dzisiaj można szybko zagospodarować tylko przestrzeń między blatem kredensu a wiszącymi witrynami lub pomiędzy zamrażarką a futryną drzwi – wejdź na stronę Na zakończenie trzeba koniecznie dopowiedzieć jeszcze jedną bardzo ważną uwagę, a mianowicie, na rynku dostępne są zarówno fototapety do kuchni, jak i te do sypialni, a nawet łazienki, zatem kolejne wolne przedpołudnie można poświęcić na odnowienie pozostałych pomieszczeń.