W jakiej sytuacji kabina półokrągła będzie dobrym wyborem?

przez | 20 grudnia 2021
Dobór kabiny prysznicowej spełniającej potrzeby domowników, dopasowanej do łazienki i w dodatku elegancko wyglądającej nie jest wcale łatwy. Dlatego też zanim kupimy konkretny model powinnyśmy zastanowić się nad kwestami, które ułatwią nam wybór właściwej kabiny.

kabiny półokrągłe

Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Tym razem omawiamy wariant, który rewelacyjnie odnajdzie się nawet w niedużej łazience.
Producenci wyposażenia do łazienki wdrażają coraz więcej ciekawych rozwiązań, rozpieszczając klientów przeróżnymi dodatkami i tym samym namawiając do kupna danego modelu Jednak nad takimi plusami, górę musi wziąć przede wszystkim praktyczność i możliwości aranżacyjne pomieszczenia, które wykańczamy albo remontujemy, aby w końcowym rozrachunku każdy domownik mógł cieszyć się komfortem w łazience i przyjemnością korzystania z prysznica. Niekiedy okazuje się, iż trzeba zrezygnować z wanny oraz obszernego prysznica, a kabina półokrągła to jedyny słuszny wybór.
Czym cechują się kabiny półokrągłe? Takie rozwiązanie jest świetne przede wszystkich w przypadku niedużych łazienek. Instalacja kabiny w rogu łazienki w dużym stopniu ma wpływ na oszczędność przestrzeni. W dodatku, w sytuacji kabiny prysznicowej półokrągłej na ogół drzwi otwiera się po osi kabiny, a nie na zewnątrz jak w innych kabinach. Oznacza to, iż kabiny prysznicowe półokrągłe zajmują minimum miejsca. Dlatego mimo, że najczęściej wybieramy kabiny narożne, to miejmy na uwadze, że do wyboru mamy też modele półokrągłe w przeróżnych wariantach. Możemy rozważyć na przykład prysznic (złota kabina) z hydromasażem. Z kolei głęboki brodzik będzie stanowił dodatkowy atut dla rodzin, ponieważ możemy w nim wygodnie umyć malucha. Takie brodziki często idą w parze z siedziskiem, które dodatkowo może służyć jako półka na przybory kosmetyczne. Kabiny półokrągłe znajdziemy w ofercie marki Radaway. Kabiny Radaway to mnóstwie rozwiązań projektowych oraz możliwości aranżacyjnych.

Świetnej jakości kabiny Radaway pasują zarówno do klasycznych łazienek, jak i nowoczesnych, a nawet ekskluzywnych wykończeń. Solidne roli i chromowane profile gwarantują wieloletnie i bezproblemowe użytkowanie.