Zdrowy sen okazuje się naprawdę istotny, zadbaj o dogodną atmosferę w pokoju sypialnym, nabywając porządne łóżka

przez | 9 lipca 2021
Mocny sen pozwala nam wypoczywać oraz odzyskiwać siły przed kolejnym dniem. Nie wolno bagatelizować jego znaczenia oraz wagi, bez odpowiedniego wypoczynku tracimy energię i nie jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniom poranka. Dogodne łóżko odgrywa w procesie odpoczynku naprawdę kluczową rolę. Wybierając elementy umeblowania do pokoju sypialnego, decydujmy się na artykuły komfortowe, estetyczne, jak też trwałe oraz wytrzymałe. Dzięki nim stworzymy klimatyczną i funkcjonalną sypialnię, w której będziemy mieli okazję relaksować się i dobrze wysypiać.Łóżka drewniane – modne oraz estetyczne

Przez długi czas w polskich domach nader często stosowane wersalki i kanapy, które z powodzeniem były wykorzystywane jako powierzchnie do spania. Dzisiaj do łask wracają łóżka drewniane, które zyskały nowy projekt, odświeżoną, lżejszą postać oraz solidne wykonanie. Łóżka drewniane (www.kabus.pl/) bywają idealnym wyposażeniem sypialni dla dzieci i dorosłych. W kompozycji z komfortowym materacem tworzą posłanie ładne i funkcjonalne. Łóżka bywają produkowane z przeróżnych odmian drewna. Meble (jarstol) dla dzieci często wykonywane są z drewna sosny, jeżeli pragniemy z kolei zakupić imponującą, elegancką sypialnię – optymalnie sprawdzi się trwałe oraz mocne drewno dębowe. Interesujące rozwiązania: stelaż do każdego łóżka.

materac

Autor: Fabryka materacy Janpol
Źródło: Fabryka materacy Janpol

Do pokoju dziecięcego – sosnowe mebelki

Takie łóżeczka świetnie prezentują się w pokoikach dziecięcych, gdyż mają leciutką postać i nie zagracają powierzchni. Jeśli w naszym domu brakuje miejsca, a pokój dla najmłodszych okazuje się rzeczywiście malutki, można decydować się na drewniane łóżko piętrowe. Takie łóżeczko z pewnością spodoba się mieszkańcom pokoiku, bo sypianie na takim posłaniu okazuje się najprawdziwszą przygodą. Nabywając łóżko dla najmłodszych warto upewnić się, czy zostało porządnie zrobione. Powinno mieć ono solidny stelaż, dobrze zabezpieczone posłania oraz barierki. Należy również zwrócić uwagę, czy nie ma ostrych krawędzi lub odsłoniętych śrubek, o które maluch mógłby się skaleczyć. Producent poleca: naturalne łóżka drewniane.

Kup stelaż do łóżka

W sytuacji, jeżeli nie zamierza się nabywać całego łóżka do sypialni, można decydować się na osobny stelaż. Na podobnym stelażu kładzie się materac, więc musi być to element należycie wykonany. Przy wyborze stelaża warto zwrócić uwagę na to, z jakiego drewna został wyprodukowany, na szerokość oraz ilość listewek. Obecnie popularne są stelaże z elektryczną regulacją wysokości zagłówka, które pomagają dopasować kształt łóżka do osobistych preferencji. Pełna oferta: łóżko pietrowe do małych mieszkań.