nabywanie nowego mieszkania – na co dobrze jest zwrócić wyjątkową uwagę?

przez | 9 lipca 2021
Pragnąc zakupić nowiusieńkie mieszkanie, na pewno musimy rozeznać się w kilkunastu, oraz nawet kilkudziesięciu propozycjach sprzedażowych. Rynek posiadłości rozwija się niezmiernie aktywnie, propozycji nowiusieńkich mieszkań na sprzedaż jest niesłychanie sporo. Co sekundę słyszy się o budowie nowiusieńkich inwestycji mieszkaniowych. Zakup nowego mieszkania pod żadnym pozorem nie powinien być decyzją pochopną, bo jest to inwestycja na niezmiernie długie lata, czasem nawet na całe życie.

nowe mieszkania w budowie

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Przeglądając nowe mieszkania na sprzedaż , zwróćmy uwagę na takie ważne czynniki, jak na przykład cena, metraż mieszkania, ilość pokoi, lokalizacja, oraz także wykonanie mieszkania i budynku (najlepsze propozycje na sprzedaż). Częstym kłopotem, jaki pojawia się przy nowiusieńkich inwestycjach mieszkalnych, jest słaba elewacja, co wywołuje odpadanie tynku. Wygląda to bardzo nieestetycznie i z pewnością oddziałuje na jakość budynku. Dobierając mieszkanie, należałoby także zwrócić uwagę na okolice i sąsiedztwo. Czy okolica, w jakiej chcemy zamieszkać jest porządnie skomunikowana z innymi częściami miasta? Czy nieopodal znajdują się przystanki autobusowe czy tramwajowe? W jaki sposób wygląda zaplecze handlowe oraz usługowe? Czy w pobliżu mieszczą się rozmaite sklepy, markety czy też apteki? Rodziny z dziećmi z pewnością powinny wziąć pod uwagę to, czy w okolicy znajdują się przedszkola i szkoły, a także place zabaw, zielone skwery czy parki Kupując mieszkanie, na pewno musimy prawidłowo je obejrzeć.

mieszkania deweloperskie

Autor: John Coley
Źródło: http://www.flickr.com

Deweloperzy najczęściej zachęcają do kupienia mieszkania, wymieniając jego spore walory, jednak nie dajmy się zwieść przyjemnym słówkom. Rzetelnie obejrzyjmy mieszkanie oraz nie decydujmy się na jego nabycie zbyt rychło nawet jeżeli mieszkanie jest faktycznie piękne. Image oraz luksus to jeszcze nie wszystko, mieszkanie winno być przede wszystkim wydajne, obszerne i przydatne.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu sądzisz, że warto jest głębiej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj listwy podparapetowe.

Zwróćmy uwagę również na to, czy mieszkanie ma balkon, ponadplanowe pomieszczenie gospodarcze bądź również piwnicę. Jeżeli zdecydujemy się na kupno danego mieszkania, zawsze starajmy się także negocjować cenę.

Zaintrygował Cię niniejszy wpis? Jeżeli tak, to śmiało przekonaj się, co jest w ofercie, która dotyczy podobnej kwestii.

Nawet jeżeli uda nam się zbić cenę mieszkania o małą kwotę to i tak pójdzie to nam na korzyść.