Zaaranżowanie przestrzeni wokół domu jednorodzinnego – najlepiej pasujące inspiracje

przez | 17 listopada 2021
Wykańczamy nowy dom wewnątrz, ale obraz, który widzisz na zewnątrz wcale nam się nie podoba? Zapewne przestrzeń wokół domu może poczekać jeszcze dłużej, natomiast w końcu i tak będzie trzeba się tym zająć. W jaki sposób zabrać się za jej urządzanie? Nasz nowy, piękny, wymarzony dom wreszcie powstał. Z wielkim zapałem zabieramy się za prace wykończeniowe, natomiast stale brakuje nam czasu oraz chęci żeby zająć się podwórkiem.

nawierzchnia żwirowa

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

Często czekamy na idealną pogodę, lub też większą ilość pieniędzy. Jednak pomimo tego, iż jest to rzecz, jaka nie musi być zrobiona od razu na samym początku, warto systematycznie zajmować się przestrzenią wokół domu. Wszak przyjemnie będzie siedziało się letnią porą w ładnym ogrodzie. Na początek warto zająć się odpowiednim ogrodzeniem przestrzeni. Dobrze jest zainwestować w płot (zobacz szczegółowe informacje), jaki nie zburzy estetycznie całej przestrzeni. Świetny będzie taki z elementami drewnianymi, niektóre z nich mogą być łączone na poliuretanowy klej. Taki płot da wrażenie spójności z ogrodem oraz roślinnością w nim się znajdującą. Będzie on się naturalniej prezentował niż surowe, betonowe ogrodzenia. Oprócz tego możemy pobawić się taką formą trochę i przewiesić jakieś dodatkowe akcenty, tak samo jak drewnianą tabliczkę informującą przykładowo o przebywających na posesji psach. Pomoże nam w tym klej d4 . Sprawi on, iż nie będziemy nawet musieli używać gwoździ. Jeśli chodzi o przestrzeń dookoła domu, dobrze jest pozostawić na niej jak najwięcej zieleni. Dziś często widuje się posesje, niemal w całości pokryte brukiem, albo zalane betonem. Może jest to wygodne jeśli chodzi o utrzymanie, natomiast z pewnością nie wpływa pozytywnie jeżeli chodzi o przebywanie na świeżym powietrzu. A tak naprawdę o to właśnie chodzi, po to najczęściej wyprowadzamy się sklep.acana.com.pl/37-przysmaki z bloku, żeby czerpać możliwości, jakie daje nam nasze własne podwórko. Wiadomo, iż warto utwardzić drogę prowadzącą do garażu. Tutaj sprawdzi się chociażby nawierzchnia żwirowa , lub jakiś tłuczeń.

nawierzchnia

Źródło: pixabay.com

Ważne żeby w miejscu przed garażem nie tworzyły się kałuże z wyjeżdżonych kołami koleinach. Reszta to już właściwie nieograniczona ilość pomysłów. Może zawsze chcieliśmy mieć oczko wodne? Może też marzył nam się teren pełen róż? Niektórzy często bardzo chcą uprawiać swój własny ogródek z warzywami albo mieć mały sad z paroma drzewami owocowymi. Inni z kolei skupiają się bardzo na tym, by dzieci miały gdzie spędzać czas, inwestując w sprzęty typu trampolina, huśtawka czy domek dla dzieci. Jeszcze innym wystarczy miejsce na hamak, w jakim będą mogli się zrelaksować. Jak widać pomysłów całkiem sporo, a decyzja odnośnie wyboru konkretnego zależy tylko od nas.