Oświetlenie na zewnątrz – jakie rozwiązanie będzie idealne?

przez | 5 sierpnia 2022
Oświetlając dom z zewnątrz, zwiększymy swoje poczucie bezpieczeństwa, a umieszczając oświetlenie również w ogrodzie będziemy mogli w nim odpoczywać nie tylko , kiedy świecić będzie słońce. Jakie typy oświetlenia domu oraz ogrodu kupić?

dom z ogródkiem

Autor: twintiger007
Źródło: http://www.flickr.com
Jako oświetlenie zewnętrzne rewelacyjnie sprawdzają się zużywające mało prądu źródła światła. W zależności od tego, które miejsce chcemy oświetlić jako oświetlenie zewnętrzne można wykorzystać zużywające mało energii elektrycznej reflektory halogenowe bądź LED, wiszące oprawy lub kinkiety, ale też latarnie czy stosunkowo niewielkie oprawy stojące – APD Piotr Dębski. Spore latarnie oraz niskie oprawy stojące sprawdzą się także jako oświetlenie ogrodowe. Jeśli zamierzamy oświetlać nasz ogród również podczas zimowych miesięcy, to jako oświetlenie ogrodowe nie można wykorzystać energooszczędnych świetlówek. W niskich temperaturach świetlówki te zapewniają bowiem mało intensywne światło. Podejmując decyzję, że w ogródku wykorzystamy lampy ogrodowe powinno się niezwykle starannie zaplanować, w jaki sposób poprowadzimy kabel, który będzie zapewniał zasilanie. Kupując lampy ogrodowe, trzeba zwrócić również uwagę, czy na pewno są one przeznaczone do stosowania na zewnątrz.

sklep

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Sklepy mają do zaproponowania zaskakująco duży wybór lamp przeznaczonych do ogrodu oraz najróżniejsze rodzaje lamp, które można wykorzystać jako oświetlenie zewnętrzne. Kupując lampy, zawsze rozsądnie jest stawiać na lampy , które należą do tej samej serii. Za sprawą tego osiągnie się spójny styl w oświetleniu domu i jego otoczenia. Zazwyczaj seria lamp składa się z kinkietów, najróżniejszej wysokości słupków z zamocowanym na nich źródłem światła, lamp nawierzchniowych i reflektorów. Każdy z tych typów lamp służy do oświetlania odmiennych części domu i ogródka – APD. Reflektorami warto oświetlić nadzwyczaj piękne egzemplarze roślin znajdujące się w naszym ogrodzie. Lampy nawierzchniowe posłużą nam do oświetlenia drużek i podjazdu. Słupki słupki parkingowe kęsbet w zależności od ich wysokości można użyć do podświetlania dróżek, roślin i podjazdu. Doskonale sprawdzą się także w znajdujących się w ogrodzie altanach. Kinkiety będą doskonałe jako oświetlenie przed domem i drzwi prowadzących do wnętrza domu. Dobrze jest wybrać modele, które włączają się automatycznie. Takie lampy to idealne rozwiązanie, jeśli do miejsca drzwi wejściowych nie dociera światło z lamp ulicznych.