Jakie mają być meble do przedszkola? Na jakie cechy zwracają uwagę producenci takiego typu wyposażenia?

przez | 3 września 2022
Na rynku są różnorakie modele mebli. Część będzie bardzo znana i wykorzystywana codziennie. Inne jednakże nadają się do bardzo wyspecjalizowanych zadań i są robione pod konkretne zamówienie.

Dobrym przykładem będą meble dla najmłodszych do przedszkoli. Jakimi cechami się takie meble (http://www.meblowy.net.pl/) odznaczają ?
Jesienne propozycje marki SiNSAY

Autor: SiNSAY
Źródło: SiNSAY
Tego typu mebli nie znajdziemy w zwyczajnych sklepach z umeblowaniem. Często są robione jedynie pod konkretne zamówienie, ponieważ wymagania pod kątem tego, jakie te meble mają być, są bardzo różne i często dopasowane do konkretnej placówki (wyposażenie w przedszkolne meble). Jeśli chodzi o wyposażenie przedszkoli meble muszą być co oczywiste odpowiednio małych rozmiarów.
Powinny one być na tyle niewielkie, by przedszkolaki były w stanie same poradzić sobie z nimi. Krzesełka i stoliki muszą być małe oraz komfortowe i wyprodukowane z wytrzymałych materiałów, by posłużyły przedszkolakom przez długi okres czasu. Półki i szafki, na których są różnorakiego rodzaju pomoce czy zabawki, nie powinny być zbyt wysokie. Tak by dziecko bez pomocy dosięgło rzeczy umieszczonych na wyższych półkach.

Szatnie do przedszkola to takie miejsca, gdzie przedszkolaki zostawiają swoje odzienie wierzchnie i obuwie. Ich rozmiary muszą być dostosowane do wzrostu dzieci (sprawdź tutaj). Poza tym, ważne jest również to, aby takowe meble maksymalnie wykorzystywały daną przestrzeń.

Ilość szafek w w takiej szatni jest bardzo duża, dlatego powinny być na tyle funkcjonalne, by pomieściły rzeczy najmłodszych, ale na tyle niewielkie i do siebie dopasowane, żeby wypełniały konkretną przestrzeń dokładnie. W taki sposób, żeby szatnia, była maksymalnie wykorzystana. Meble również powinny bezpieczne. Wszelakie wystające rogi mogą bowiem stwarzać zagrożenie dla dzieciaków.