Urządzanie wnętrz – w jaki sposób zagospodarować kuchnię?

przez | 9 lipca 2021
Kuchnia to miejsce w domu, gdzie spędzamy w przeciągu dnia dużo czasu, nie zawsze na gotowaniu. Wiele osób uznaje to pomieszczenie za centrum każdego mieszkania, stąd też dobrze zatroszczyć się, aby było ono zaaranżowane pomysłowo.

Nowocześnie czy klasycznie?

designerska kuchnia

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Styl, w jakim zaaranżowana będzie kuchnia, zależy niewątpliwie od tego, jaki jest nasz gust.

Ciekawy wpis? W takim razie nakłaniamy Cię, byś przejrzał kolejne informacje ze strony (https://alena-firany.pl/koce.html), którą dla Ciebie przygotowaliśmy. Wejdź proszę w poniższy link.

Jeżeli przepadamy za współczesnymi rozwiązaniami i doceniamy minimalizm, idealną możliwością będą meble z gładkimi frontami. W sklepach wyszukać możemy modele w każdym niemal kolorze, więc niezależnie od naszej koncepcji, wybierać możemy tak samo wśród mocnych barw, jak też trochę bardziej subtelnych odcieni. Nie zapominajmy jednakże o umiarze. Nazbyt wiele kolorów nagromadzanych na małej przestrzeni może wnosić odczucie nieporządku. Jeśli zatem marzysz o limonkowych szafkach, zrezygnuj ze zbyt wielu dodatków w podobnie intensywnym kolorze. A co ze zwolennikami tradycyjnych wnętrz? Jeżeli się do nich zaliczasz, na pewno spodobają Ci się szafki z frontami z drewna. W takich kuchniach nieraz królują ciepłe odcienie – tak samo jeżeli chodzi o meble, jak i w przypadku dodatków. idealnie do nich pasują ozdobnie stylizowane naczynia, bukiety suszonych kwiatów lub warkocz czosnku.
Czas na remont – jak ożywić kuchnię?

fototapety

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Każda, nawet ta wzorowa kuchnia, może się po jakimś czasie znudzić – przecież spędzamy w niej każdego dnia sporo czasu. Co z tym zrobić? Generalny remont, podczas jakiego zmienione są meble, to zazwyczaj niemały koszt, jeśli zatem stare szafki nie są zniszczone i właściwie realizują własną funkcję, możesz próbować innym sposobem zmienić wnętrze.

Idealnie w roli różnokolorowego akcentu sprawdzają się fototapety owoce np. tutaj. Wystarczy zamieścić je na ścianie, by cała kuchnia nabrała niesłychanego stylu. Te do kuchni niezmiernie często zabezpieczane są dodatkową powłoką, dzięki czemu prosto utrzymać je w czystości. Rzecz jasna fototapety owoce to wyłącznie jeden z konceptów – tak samo dobrze mogą to być kwiaty lub krajobraz. Nieco podobna metoda to naklejki na lodówkę. Zobacz: DEMUR. Również tutaj możesz zaszaleć z wieloma kolorami do wyboru albo zdecydować się na dowolną fotografię. Naklejki na lodówkę sprawdzą się również, kiedy drzwi chłodziarki są porysowane – kolorowy obraz bez wątpienia przykryje niewielkie mankamenty.