Parę informacji o podłogach zrobionych z kamienia naturalnego oraz metodach ich pielęgnacji.

przez | 9 lipca 2021
Kamienne posadzki to wspaniała inwestycja na przyszłość. Wyższy koszt zakupu i montażu tego typu płyt z pewnością wynagrodzi nam ich wytrzymałość i estetyczny wygląd. Ciężko sobie wyobrazić, by jakikolwiek wytwór człowieka był w stanie wygrać z siłą natury.

posadzka z kamienia

Autor: MS więcej niż OKNA
Źródło: MS więcej niż OKNA
Okładziny kamienne to bardzo szeroki termin. Istnieje kilka powszechnie używanych do tego celu rodzajów kamienia, a każdy z nich ma jeszcze swoje odmiany. Do najpopularniejszych gatunków należy marmur, granit, bazalt, piaskowiec, onyks lub wapień – kliknij w link: .

Nie obawiaj się, nasze linki są niesamowicie ciekawe i, co najważniejsze, są zawsze aktualne i użyteczne. Jeśli potrzebujesz jakichś informacji, to zapraszamy do nas.

Ze względu na różne własności każdy z wyżej wymienionych typów znajduje zastosowanie do czegoś innego. Utożsamiany z bogactwem marmur ma ciekawą strukturę i jest względnie delikatnym i łatwo obrabialnym materiałem, w związku z czym służy głównie jako element wykończenia wnętrz.

Granit z kolei jest dużo trwalszy i odporny na zarysowania niż inne rodzaje kamienia. Dzięki swoim właściwościom idealnie nadaje się na balkony, parapety i blaty użytkowe. Praktyczną alternatywą dla podłóg kamiennych jest wylewka z lastriko. Tak nazywa się charakterystyczny beton uzyskiwany z wody, cementu i grysu mający szerokie zastosowanie w budownictwie.
Pielęgnacja posadzek kamiennych jest stosunkowo prosta. Do zachowania płytek w czystości wystarczy często przecierać je szmatką zamoczoną w wodzie z łagodnym detergentem. Istnieją również specjalne preparaty do zakonserwowania powierzchni kamienia. Niestety wraz z upływem czasu kamień, tak jak każdy inny surowiec, może stracić swój naturalny blask.

podłoga z lastryko

Autor: josef friedrich schmidt
Źródło: pixabay
Wówczas możemy zdecydować się na profesjonalne procedury pielęgnacyjne, które przywrócą naszym posadzkom ich początkowy wygląd. Bardzo skutecznym zabiegiem jest na przykład krystalizacja marmuru. W trakcie tego procesu zmienia się wierzchnia warstwa kamienia, który znowu staje się lśniący jak lustro. Dzieje się tak dzięki użyciu aktywnych środków chemicznych, zwanych krystalizatorami.

Nie wahaj się dłużej – zweryfikuj propozycję (http://www.belbazaar.pl/krzesla/313-krzeslo-tapicerowane-denim-belbazaar.html), którą dla ciebie przygotowaliśmy. Włączyliśmy wszystkie oczekiwania naszych konsumentów!

Firmy, które zawodowo zajmują się dbaniem o wyroby z kamienia naturalnego, posiadają w swej ofercie zabiegi dostosowane do niemal wszystkich jego gatunków. Na nasze życzenie przeprowadzą: impregnację i szlifowanie granitu, piaskowca czy trawertynu, polerowanie lastriko (idź na ) i naprawę uszkodzeń w jakimkolwiek typie podłóg. Miastem, w którym z pewnością nie będziemy mieć kłopotów ze skorzystaniem z takich usług, jest Warszawa.