Co jest najbardziej właściwe do dekoracji okna? Jakie rozwiązanie najbardziej korzystnie wybrać? Jaki mamy wybór?

przez | 2 listopada 2021
Interesująca i gustowna dekoracja okna potrafi nadać wnętrzu prawdziwie wyjątkowego charakteru, jednakże co wybrać? Czy korzystniejszym wyborem będą żaluzje czy rolety? W dzisiejszych czasach najbardziej znane są rzymskie rolety, wiele osób może skorzystać z nich, żeby najlepiej udekorować okna. Początkowo tego rodzaju rolety był stosowane w minimalistycznych wnętrzach, bo podkreślały ich prostotę. Dzisiaj rozpoczęto urozmaicać pomysły na rolety i jednocześnie wykorzystywać je w każdym wnętrzu, tak więc klasycznych, nowoczesnych, ale i nowatorskich aranżacjach wnętrz. Rolety, lecz również coraz częściej fotorolety coraz częściej obserwowane są w naszych mieszkaniach.

piękne duże mieszkanie

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach nie są już bowiem oznaką luksusu a także nowoczesności, dość często bywają obowiązkowe i wyjątkowo ciekawą dekoracją okna. Istnieje wiele wzorów, jakie można dobrać, są rolety w wielu kolorach, z różnorakimi dodatkowymi zabezpieczeniami. Nie jest ważne więc, czy budujemy nowy dom, czy planujemy po prostu montować rolety w niezbyt dużym mieszkaniu, rolety pasują w praktycznie każdym miejscu. Co więcej, nietypowe okna – http://afg.poznan.pl/oferta/okna-oddymiajace/8 – też nie są kłopotem, rolety więc pasują i dobrze się prezentują ponadto w małym oknie łazienkowym i kuchennym, lecz również w dużym oknie balkonowym. A co z żaluzjami, czy żaluzje w naszych oknach to już przeżytek? Rzeczywiście do przeszłości odeszły aluminiowe żaluzje, które są już tak naprawdę niezbyt modne – (poznaj więcej). Standardowo należy przyznać, iż żaluzje nie są już tak powszechne, jak dawnych czasach.

żaluzje

Autor: Jason Trbovich
Źródło: http://www.flickr.com
Żaluzje, chociaż chronią przed zbyt dużym nasłonecznieniem i oferują intymność, to kreują we wnętrzu mniej przytulny klimat niż rolety z kolorowych tkanin, jakie mogą być wzorzyste albo gładkie. Lecz są miejsca, w jakich żaluzje najlepiej pasują i dodatkowo ciężko je zastąpić roletami. Na przykład więc drewniane czy bambusowe żaluzje to dobry pomysł na okno w kuchni. Pozwalają ocieplić wnętrze, zaś drewniana struktura bardziej sprawdza się w kuchennych warunkach. Podsumowując można stwierdzić, że roleta to dzisiaj symbol komfortu, natomiast żaluzja stała się jak najbardziej sposobem na zasłonienie okna. Eksperci są zgodni, iż korzystniej w dekoracji okna wyglądają rolety, ale wybór oczywiście zależy od każdego z nas.